December 3-ára halasztotta tegnap a legfelsőbb bíróság Liviu Dragnea szociáldemokrata pártelnök fellebbviteli perének első tárgyalását.
A képviselőházi elnököt alapfokon három év és hat hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték a fiktív alkalmazások perében. Liviu Dragnea nem jelent meg, két ügyvéddel képviseltette magát a tárgyaláson. Három vádlott ügyvédje – köztük a Dragneaé – benyújtotta a fellebbezés indoklását, a többi ügyvéd halasztást kért, hogy tanulmányozhassa a dokumentumokat. Toni Neacşu ügyvéd óvást emelt a bírói testület összetétele ellen, aminek elbírálását az ítélőtáblára hárította a bíróság. A bíróság bejelentette, hogy egy magánszemély, Vasile Botomei – Dragnea jóváhagyása nélkül – fellebbezési indoklást nyújtott be, amit viszont elutasítottak.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.