Fortyogófürdőn takarítani kell
Beiktatása óta éppen hat hét telt el. Arra voltunk kíváncsiak, hogy az új polgármester hat hét alatt mit tudott megvalósítani választási ígéreteiből, és melyek a legközelebbi tervei.
— Kimozdult-e a holtpontról a Fortyogó-kezelőbázis ügye?
— Elődöm mandátuma vége felé született egypár olyan polgármesteri rendelet, melyet vissza kell vonni. György Ervin kormánymegbízottal folytatott beszélgetés nyomán az a közös döntés született, hogy a soron következő tanácsülésen visszavonjuk a Fortyogófürdővel kapcsolatos döntéseket. Terület-visszaszolgáltatási határozatokról van szó, amelyeket a 10. számú törvény értelmében származtattak vissza. Szakcég segítségével tüzetesebben megvizsgálva a teljes folyamatot, kiderült: a kérvényezők egyetlen egyet sem teljesítettek a visszaszolgáltatási feltételekből. Vissza fogjuk tehát vonni a rendeleteket, mert a szóban forgó területek még nincsenek telekkönyvezve. A jogosultak máshol kapnak földet. Jelen pillanatban közvetlen tárgyalások folynak, az 550. számú törvény értelmében a bérlőnek elővásárlási joga van, de amennyiben lemond erről, árverésre kerül a terület, és minél rövidebb időn belül ismét működésbe helyezzük a kezelőbázist. A bérlő felkérésére és támogatásával az önkormányzat a napokban hozzálát a létesítmény kitakarításához, mert a jelenlegi állapot nem vet jó fényt sem az önkormányzatra mint tulajdonosra, sem a városra. Év végéig mindenképpen valamilyen formában rendezni fogjuk a fortyogói-ügyet.
— Lakossági panaszok érkeztek-e?
— Igen, szép számban. Megpróbáljuk azonnal orvosolni őket. Például a minap a Nicolae Bălcescu utcából érkezett lakossági panaszt oldottuk meg: az egyik tömbház sarkánál egy improvizált barakk állt. A tulajdonos a felszólításra nem reagált, nem jelent meg a városházán, ezért lebontottuk. Egy másik gond a lakónegyedekbeli kosárlabdapályákkal kapcsolatos, amelyek drótozata nagyon zajos. PVC-bevonatú rácsozatot szerelünk körbe a pályán, és a csendrendeletet a csendőrség segítségével betartatjuk. 21 óra után nem szabad használni, a pályákat éjszakára nem világítjuk ki, hogy ne zavarják a tömbházalók nyugalmát. A kóbor kutyákról sem feledkeztünk meg, amint értesülünk arról, hogy valamelyik városrészen elszaporodtak, azonnal intézkedünk. Sajnos, más városokból is hoznak, s aztán itt elengedik a kóbor ebeket. A forgalmi ,,kuriózumokat" is próbáljuk orvosolni, a Gyárak és az Állomás utca kereszteződésénél a járdaszigetet fel kell számolnunk, hiszen életveszélyes. A Csernátoni úti járdasziget sem megfelelő. A Secuiana Trans cégtől kértünk egy mérnököt, és egy teherkocsival próbáltuk felmérni, milyennek kellene a szigetnek lennie, hogy a kamionok is elférjenek. Négy parkolóhely felszámolásával oldjuk meg. A Gábor Áron téren és a Szőcs József utcában hamarosan parkolóautomatákat szerelünk, egy külső céget fogunk bevonni, amelyet nem ismer senki. A főtéren bérelni is lehet majd a parkolókat, az itt székelő cégektől, magánszemélyektől nem kérünk bért.
— Melyek a legközelebbi tervei?
— A sportcsarnok mellékfelületeinek hasznosítása az egyik. A sportcsarnok fenntartása nagyon költséges, főleg a téli időszakban, ezért szükséges a folyamatos tevékenység benne. A hátsó részben található helyiségeket és az öltözőket bérbe fogjuk adni, és ugyanott két szaunát meg egy állandó fitnesztermet szeretnénk kialakítani. Hat hét után uralom a helyzetet, sikerült megismerkednem a városházán zajló munkával. Feladat, munka akad bőven, és én abban fogok járni, hogy maradéktalanul teljesítsem választási ígéreteimet.