Beszélgetés Vargyas Mártonnal, Málnás község új alpolgármesterévelKözösen vállalni a kihívásokat

2008. augusztus 14., csütörtök, Közélet

Fotó: Váradi Péter Pál

A helyhatósági választások után létrejött kilenctagú községi tanács Vargyas Márton 33 éves fiatalembert választotta alpolgármesternek, aki a lepergett négyéves ciklusban is tagja volt a helyi önkormányzatnak.

,,Felkészültségére és fiatalos lendületére szüksége van az önkormányzatnak" — szólt az egybehangzó megállapítás abban az új tanácsban, melynek hat tagja az RMDSZ, három pedig az MPP színeiben törekszik Málnás község és a hozzá tartozó Málnásfürdő, valamint Zalánpatak fejlődésére, előrehaladására.

— Kérem, szóljon pályája kezdetéről.

Vargyas Márton: A régi történelmi Málnás község általános iskolájának nyolc osztálya után a sepsiszentgyörgyi Perspektíva Szakközépiskolában végeztem el a kőműves szakot. Karbantartó voltam a Carb Rt. málnásfürdői szállodájánál, majd négy éven át a mikóújfalusi községi sportklub futballcsapatánál játszottam. 1998 és 2000 között a kőbányánál dolgoztam ugyancsak karbantartóként. Leépítés után két évig külföldön kerestem a megélhetést. 2004 és 2008 júliusa között a sepsiszentgyörgyi Baumaister cég alkalmazottjaként dolgoztam. Nem felkészületlenül lettem alpolgármester, mert mint tanácstag ismertem a község gondjait, számos, a hármas település előrehaladását szolgáló tevékenységben vettem részt.

— A helyhatósági választások óta eltelt rövid időszakban mégiscsak fejest kellett ugrani egy sor feladat megoldásába.

— Mivel a községközponton halad át a nemzeti út, fő feladatomként jelölték meg a települések út- és utcahálózatának karbantartását, ami egyáltalán nem könnyű feladat. A kavicsozást és a tört kővel való makadám javítását, a vízlefolyók és sáncok karbantartását kell végeztetnem, felügyelnem. Állandó jelleggel van tennivaló a községben. Mivel szakmámba is vág, nekem kell követnem az építkezéseket. Eddig a községközpont és Málnásfürdő ravatalozóházának felügyelete volt a gond, jelen pillanatban folynak az egykori emeletes szövetkezeti üzletház átalakítási-korszerűsítési munkálatai, melyeket a felsőrákosi székhelyű Zöld út Kft. szakcsoportja végez. De odafigyelést követel a szennyvízhálózat kiépítése is, amin most éppen a községközpontban, a Felszeg utcában dolgoznak. Feladatomnak tekintem a zöldövezetek, parkok, játszóterek karbantartását. Közbejönnek a mindennapi munkák. Málnásfürdőn az ár után közmunkát szerveztünk a központi településrész takarítására, rendbetételére. Mi, tanácstagok valamennyien készen állunk közösen vállalni a kihívásokat. Mindenki a maga erejéhez mérten, lelkiismerete szerint.

— Tervei?

— Szerettem és szeretem a sportot, szándékom ezt a tevékenységet is újra feléleszteni. Beszéltük már, hogy a régi hagyományokra alapozva jó volna egy futballcsapatot alakítani a községben. Szerintem nem lehetetlen. Erre azonban Málnásfürdőn lenne jó lehetőség, ugyanis itt, az Olt lapályán van erre megfelelő terep, és ingatlan is kerülne.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 784
szavazógép
2008-08-14: Közélet - Farcádi Botond:

Módosult A borvíz útja

Mivel néhány önkormányzatnak túl nagy terhet jelent a szükséges önrész előteremtése, belső átcsoportosítással bonyolítják le A borvíz útja turisztikai fejlesztési programot.
2008-08-14: Közélet - Váry O. Péter:

Kilenc utcát közművesítenek (Sepsiszentgyörgy)

A kormány által Sepsiszentgyörgynek jóváhagyott, összesen tizenöt kilométeres, több mint harminc utca víz- és csatornázási hálózatának elkészítését, illetve felújítását célzó program következő lépéseként a Dózsa György, Erdő, Zöld Péter, Budai Nagy Antal, az Állomás negyedben a Román Hadsereg, Tavasz, Ősz, Gyertyánffy Ferenc, valamint a Munkás utcában kezdődik el a munka.