Bajnokok Sorozata néven három versenyből álló szériát indít a Nemzetközi Úszószövetség, amelynek második állomása Budapesten lesz a Duna Arénában május 11–12-én – közölte a Magyar Időkkel Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke, aki Szántó Dáviddal, a szövetség nemzetközi sportigazgatójával járt Lausanne-ban, a FINA székhelyén Julio Maglione, a szervezet elnöke meghívására.
A lap szombati száma szerint az 50 méteres medencében rendezendő sorozatra 45 férfi és 37 női úszót hívtak meg a költségek fedezése mellett. A pénzdíj összesen 3,9 millió dollár, az első helyezettek 10 ezer, a győztes váltók 16 ezer dollárt kapnak, egy világcsúcs tarifája 20 ezer dollár. Magyarországot a FINA meghívása alapján Hosszú Katinka, Cseh László és Milák Kristóf képviselheti.
A sorozat első állomása a kínai Kvangcsu (április 27–28.), a harmadik pedig Indianapolis (május 31.–június 1.) lesz.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.