Labdarúgás, IV. ligaKiütéses baróti diadal

2019. április 15., hétfő, Sport

Barót 8–1 arányban győzött a Berecki FC vendégeként a IV. ligás labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában, így továbbra is a harmadik helyen áll.

• Fotó: Tókos Csaba
    Fotó: Tókos Csaba

Az éllovas Papolci FC ezúttal Illyefalva otthonában húzta be a három pontot, a második Zágon pedig hazai környezetben nyert Kovászna ellen. Nagyajta ötgólos mérkőzésen diadalmaskodott a sereghajtó Ozsdolai FC felett, a címvédő Gelence pedig gól nélküli döntetlent játszott Perkő csapatával, valamint osztozkodott a pontokon a Csernátoni FC és Bardoc is.

Eredmények: Berecki FC–Barót 1–8 (gólszerzők: Ciobotaru 31., illetve Zelch 25., 29., 43., Lázár A. 32., 88., Gyerő 64., 76., Szabó 62./ifjúságiak: 6–0), Illyefalva–Papolci FC 0–1 (gsz.: Arinean 24./ifjúságiak: 1–10), Zágon–Kovászna 3–0 (gsz.: Oprea 26., Dima 36., Bărbășescu 58./ifjúságiak: 0–11), Ozsdolai FC–Nagyajta 2–3 (gsz.: Kovács 42., Bandi 86., illetve Adueze 17., Asztalos 57., Kisgyörgy 77./ifjúságiak: 2–0), Perkő–Gelence 0–0 (ifjúságiak: 1–2), Csernátoni FC–Bardoc 2–2 (gsz.: Orbán 8., Gál 51., illetve Bedő 24., 59./ifjúságiak: 1–0). A Réty–Szitabodza mérkőzést elhalasztották.

* 6 büntetőpont levonva eltiltott játékos használata miatt
A 20. forduló: Barót–Perkő, Nagyajta–Csernátoni FC, Gelence–Ozsdolai FC, Papolci FC–Berecki FC, Szitabodza–Illyefalva, Kovászna–Réty, Bardoc–Zágon.

V.  liga

Vége az alapszakasznak

A listavezető Árkos győzelemmel zárta az V. ligás labdarúgó-bajnokság alapszakaszának utolsó, 14. fordulóját, miután 4–0-ra diadalmaskodott a vendég Szotyor felett. A második Hidvég hazai pályán magabiztos játékkal, 8–3 arányban győzött Kommandó ellen, míg a harmadik Zabola szintén behúzta a három pontot Bölön csapatával szemben, valamint Uzon 4–3-ra nyert a sereghajtó Nagybacon otthonában.
Eredmények: Hidvég–Kommandó 8–3 (gsz.: Szántó 20., 82., Zsigmond 26., Gergely 58., Păcurar 62., Farkas 65., Ötvös 75., Cucu 88., illetve Berszán 55., Ráduly 61., Kelemen 86.), Árkos–Szotyor 4–0 (gsz.: Majos 18., 66., 68., Máthé 83.), Zabola–Bölön 3–1 (gsz.: Butnaru 28., 64., Gajdó 81., illetve Chirea 81.), Nagybacon–Uzon 3–4 (gsz.: Jánó 86., Gherghei 90., Jánó 90+3., illetve Szabó 15., Dénes 25., 26., Rab 84.).

8. Nagybacon              2          1          11        14–43    7

Az első négy helyezett a rájátszásban folytatja, ahol szintén oda- és visszavágós rendszerben játszanak. (miska)