Bogyó taxi és autókölcsönzés 0720 494 949

A Szent György Napok hétvégi programja

2019. május 3., péntek, Mi, hol, mikor?

PÉNTEKEN
A Váradi József Általános Iskolában 9 órától a XIII. Gyermekszínjátszó Találkozó országos szakasza. A díjátadásra 16 órától kerül sor.
A Szabadság téren 16 órától Orbán Gabi Show.
A Tamási Áron Színházban 17 órától Időutazás tánclépésekben – a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola balettelőadása (jegyár: 10 lej).
Az Erdélyi Művészeti Központban 17 órától Hervai Katalin grafikusművész kiállításának megnyitója.
A Kamarateremben 18 órától Romlás – a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház előadása (jegyár: 35 lej)
A színház előcsarnokában 21 órától táncház (jegyár: 10 lej).

  • Fotó: Albert Levente
    Fotó: Albert Levente

Főszínpad
18 órától Térerő (RO)
19.30-tól Bagossy Brothers Company Symphonic (HU-RO)
21.45-től Guess Who (RO)
23 órától 30Y (HU)
SzimPlatz
Utcazene-fesztivál
16.45-től HoPz (HU)
18 órától Prezeng (RO)
19.30-tól Midnight Buzz (RO)
21.30-tól Rehab Nation (RO)
Kultúrkert
12 órától néptáncelőadás: a Székely Mikó Kollégium elemi osztályos tanulói (táncoktatók: Virág Imola és Virág Endre)
13.25-től Csicsergők (énekoktató: Erőss Judit)
13.30-tól Outsider Music Fest: Dumitru Elena (RO) és Micu Ionel (RO) népdalénekesek műsora
15 órától reneszánsz zenés mesejáték: Sárkányölő deák – Codex régizene-együttes (RO)
17 órától dzsesszkoncert: Rubié Trio (RO)
19 órától dzsesszkoncert: Tóth Sándor Quartet (HU)
21 órától dzsesszkoncert: Free Connection (RO)
Közösségi színpad
10 órától Ferenczes István A pepita hangya című prózáját előadja Jakab Gyopár, a Mikes Kelemen Elméleti Líceum tanulója (oktató: Forró Viola)
10.15-től népi gyermekjátékok: a Gödri Ferenc Általános Iskola tanulóinak előadása (oktatók: Opra Zsuzsanna és Keresztes Gabriella)
11.10-től néptánc: a lécfalvi Nemere tánccsoport előadása (oktató: Kocsis Hunor)
12 órától furulya-előadások: az Ady Endre Általános Iskola román tagozatos tanulóinak előadása (felkészítő oktató: Mihály Imola)
12.30-tól ének: a kilyéni Búzavirág Dalárda Fonóban című előadása (karvezető: Török Mihály)
13.30-tól társasági táncok: a Blue Moon táncklub előadása – a páros táncokat előadja: Barabás Bea és Sánta Máté (felkészítő tanár: Imreh-Márton Enikő)
14.30-tól néptánc: a Székely Mikó Kollégium Néptáncegyüttesének előadása (az együttes vezetői: Tőkés Edit és Tőkés Zsolt)
16.30-tól klasszikus zenei műsor: Andantino gyermekkórus, a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjainak előadása (oktató: Mihály Imola)
16.45-től a Plugor Sándor Művészeti Líceum zongora-előadása. Fellépnek: Simion Bianca, Babos Kata, Lázár Róbert, Sinka Noémi (oktató: Rápolti Irma)
17 órától a Plugor Sándor Művészeti Líceum énekes előadása. Fellépnek: Üke Rebeka, Szekeres Tas, Alexandru Rusu (oktató: Oláh-Badi Alpár)
17.15-től a Plugor Sándor Művészeti Líceum Gyűszűvirág régizene-együttese (oktató: Sebestyén Lajos)
18 órától musical: Az operaház fantomja – a Plugor Sándor Művészeti Líceum szimfonikus zenekara és ének szakos diákjainak előadásában (oktatók: Opra Balázs József és Sebestyén-Lázár Enikő)
19.15-től kortárs-modern táncok – Mo-move Táncműhely, az Olt Önsegélyző Pénztár támogatásával (koreográfus: Ardelean Mónika – Momó)
Ifjúsági Udvar
12 órától felvonulás és fotóverseny: a Szent György Napok legtrendibb fotója
12.30-tól megnyitó
13.30-tól a Harmónia kamarakórus
16 órától Bagossy Brothers Company-közönségtalálkozó
16.30-tól Saint George’s Got Talent verseny
18 órától Guess Who-közönségtalálkozó
19 órától Hit Factory-koncert
21 órától Vezuvius-koncert
22 órától 4S Street-koncert
23 órától DJ Brny
A Szent György téren
14 órától Outsider Music Fest: Florin Mândru Dudu (RO)
14.30-tól Outsider Music Fest: Hangadó zenekar (HU)
15.30-tól a kovásznai Junii Covăsneni néptánccsoport műsora
16.05-től a kovásznai Férfikar előadása
SZOMBATON
A Székely Nemzeti Múzeumban 11 órától a Szerzetesek asztalánál gyerekszemmel – barangolás a teák és mézek világában; 14 órától Felnőttként a Szerzetesek asztalánál, Szabó Lajos kanonok, Szent József-plébánia: Egyház és hagyomány – Ostya és misebor; 16 órától séta Hegedűs Enikő művészettörténésszel a szerzetesek asztala körül, bor és nyujtódi kézműves sajtok kóstolója.
A Széna utcai evangélikus templomban 11 órától a barcasági gyülekezetek 18. kórustalálkozója.
A Park Szálló kertjében 12 órától hagyományos Szent György-napi ökörsütés eredeti recept szerint, népzenei kísérettel.
A Szent György téren 13.15-től A mi hóránk – a Cimpoieș Népzene- és Néptáncegyüttes (MD) műsora; 16.15-től Outsider Music Fest: Tordasi szivárvány (HU).
A Tamási Áron Színház előcsarnokában 21 órától táncház (jegyár: 10 lej).
Főszínpad
17.30-tól Teddy Queen (RO)
19 órától Freddie (HU)
21 órától Ricchi e Poveri (ITA)
23 órától Holograf (RO)
SzimPlatz
Utcazene-fesztivál
10 órától Breaktánc – Bboy MG (HU)
11 órától Peter Moynahan, the Irish Balladeer (RO)
12 órától Street workout, dance – Nyír1Flow (HU)
14.15-től Afronauta (HU)
15.15-től Ádámék artista duó (HU)
17.15-től Feckin Rawkin (HU)
18.30-tól Temple Invisible (RO)
20 órától Baba Dochia (RO)
22 órától Voodoo Papa Duo (HU)
Közösségi színpad
10 órától ökumenikus áhítat – Élet a lélekben imacsoport (vezető: Bajcsi Tibor)
11 órától néptánc. Fellép a sepsiszentgyörgyi Batyus Egyesület, a Tanulók Palotájának néptáncegyüttese, a Nicolae Colan Általános Iskola és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum tanulói (felkészítő tanár: Gáspár Attila és Pozna Gabriella)
13.30-tól népdal: az Őszirózsa Dalkör előadása (karvezető: Venczel Anna)
13.50-től népdal: a battonyai Harangvirág nyugdíjasklub előadása
14.15-től Outsider Music Fest: Happy Feet – Alpha Transilvania Alapítvány
15 órától a Sepsi Református Egyházmegye Gyermekkórusának műsora (karvezető: Dénes Előd)
15.30-tól interaktív gyerekfoglalkozás a magvető bibliai példázata alapján a Sepsi Református Egyházmegye szervezésében
16.30-tól ifjúsági evangéliumi koncert – kolozsvári Laudate ifjúsági zenekar; Messzehangzó együttes
18.15-től Outsider Music Fest: a Szent Anna Elhelyező Központ zenekara
19 órától Outsider Music Fest: a Szent Ágoston Nappali Foglalkoztató Központ együttese
19.45-től Outsider Music Fest: Írisz Band együttes
20.30-tól Outsider Music Fest: I Love Thunder (UK)
Kultúrkert
12 órától néptáncelőadás: a Váradi József Általános Iskola és a Székely Mikó Kollégium tanulói (táncoktatók: Virág Imola és Virág Endre)
13.45-től fellép a marosvásárhelyi Eufónia Pedagógus Női Kar és a sepsiszentgyörgyi Canticorum Női Kar (karvezetők: Strausz Imre István és Dombora Anna)
14 órától Vlogger kerekasztal-beszélgetés
15 órától Blues-koncert: Ramb­ling Blues Trio (HU)
17 órától világzenei koncert: Patak zenekar (HU)
18.30-tól néptáncelőadás: Százlábú, Százlábacskák, Aprólábak néptáncegyüttesek (oktatók: Virág Imola és Virág Endre)
19.10-től néptáncelőadás: Kis-Balaton Táncegyüttes (HU)
20 órától népzenei koncert: Dűvő zenekar (HU)
21.30-tól blueskoncert: Blues B. R. Others Show (HU)
Ifjúsági Udvar
12 órától előadás: Innováció, robotok világa
13 órától panelbeszélgetés: Sikeres fiatal vállalkozók
15 órától a Zöld fenyő néptánccsoport, a Kis-Balaton táncegyüttes, a Kék Virág néptánccsoport előadása
15 órától indul a Treasure Hunt kincsvadászat
16.30-tól slam poetry verseny
17 órától Tefh x matte
17 órától szkanderbajnokság
18 órától a Treasure Hunt nyerteseinek díjazása
19 órától PinceBand (RO)-koncert
21 órától YES YES (HU)-koncert
21.55-től tűzzsonglőr-előadás
22 órától Ham Ko Ham-koncert
23 órától DJ Czika
VASÁRNAP
A Székely Nemzeti Múzeumban 11 órától a Szerzetesek asztalánál gyerekszemmel – Mártsunk gyertyát, formáljunk viaszt!; 14 órától Felnőttként a Szerzetesek asztalánál, Klárik László, Ezerjófű tanya: Permakultúra és fenntarthatóság – finomságok a tanyáról; 16 órától tárlatvezetés Sántha Imre Géza művészettörténésszel a szerzetesek asztala körül, bor és nyujtódi kézműves sajtok kóstolója.
A Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron Termében 13 órától Pro Urbe díj-átadó ünnepség.
A Szent György téren 13.30-tól hunyadi dalok és táncok – a Drăgan Muntean Népi Együttes műsora; 14.45-től Outsider Music Fest: United by Music (NL).
Főszínpad
18 órától Luiza Zan Quartet: All 4 Love (RO)
19.30-tól Szent György-napi tombolasorsolás
20.30-tól Tarja Turunen (FIN)
22 órától tűzijáték
SzimPlatz
Utcazene-fesztivál
11 órától Ádámék artista duó (HU)
11.45-től Afronauta (HU)
12.40-től Feckin Rawkin (HU)
16 órától Breaktánc – Bboy MG (HU)
17 órától HoPZ (HU)
18 órától Speiz Boiz (HU)
20 órától Meszecsinka (HU)
Közösségi színpad
10 órától hip-hop és zumbatánc a Candy Children előadásában (oktató: Vékony Barna)
11 órától az Ady Endre Általános Iskola tanulóinak előadása (felkészítő oktató: Kocsis Hunor)
12 órától Aerobic Kelemen Szendével és Idával
12.30-tól tornabemutató az Imygym Sport Klub tornászcsapatának előadásában (felkészítő tanárok: Préda Imre és Molnár Enikő)
13 órától zumba tiniknek a TZumba dance csapat bemutatója (oktató: Tittesz Tünde)
13.45-től alternatív istentisztelet – szolgál Müller Loránd Bálint szemerjai lelkipásztor, zenél: Jakab Csaba és barátai
15 órától a Gyerekek és Tanulók Palotájának táncbemutatója (oktató: Molnár Enikő)
16 órától Forever Dance – a Gödri Ferenc Általános Iskola V. A osztályos tanulóinak táncműsora (felkészítő tanár: Dénes Zsuzsa)
16.45-től tánc: a Sport-All Sport Club tánc szakosztályának bemutatója (felkészítő tanár: Sándor Lilla és Vass-Vitus Kinga)
18 órától néptánc: a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola ajtai és vargyasi néptánccsoportjának előadását kísérik az iskola tanárai: Mihály Pál, Lőrinczi Zsolt, Kerezsi Csongor (oktató: István Ildikó)
18.30-tól a MiniSnaps gyermekegyüttes koncertje Cserkész Emese vezetésével
Kultúrkert
12 órától gyermektáncház: István Ildikó és barátai (RO)
13 órától cigány táncok: Amenkha Néptánccsoport (RO)
13.45-től Outsider Music Fest: Napsugár néptánccsoport (HU)
15 órától koncert: Jazzpar Trió (RO)
17 órától koncert: BRVLG zenekar – Megzenésített versek (RO)
18 órától a Szent György-napi kézművesvásár tombolasorsolása
18.30-tól néptáncelőadás: Maros Művészegyüttes (RO) – Újraélt figurák – válogatás a közép-erdélyi néptánchagyomány sokszínű világából
20.30-tól dzsesszkoncert: Vintage Dolls (HU)
Ifjúsági Udvar
14 órától Mihai Ditu-sakkemlékverseny
15 órától DJ műhelyfoglalkozás
16 órától a Szent György Napok legtrendibb fotója verseny – eredményhirdetés
16 órától panelbeszélgetés: Sikeres fiatalok a sportban
17 órától Szolgálat(ban) – helyi rendőrök a közösségért
18 órától Icar (RO)-koncert
20 órától Saint George’s Got Talent, finálé.

Hozzászólások
Szavazás
Ön szerint tisztségben marad-e a Dăncilă-kormány év végéig?






eredmények
szavazatok száma 612
szavazógép
2019-05-03: Sport - :

Fél lábbal döntőben a Barcelona (Labdarúgás, Bajnokok Ligája)

Az FC Barcelona hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Liverpool FC csapatát a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén, az Ajax pedig 1–0-ra nyert a Tottenham Hotspur vendégeként, így a katalán és a holland együttes várhatja előnyből a visszavágót.
2019-05-03: Nyílttér - :

Aranyos napunk Szovátán

Városunk, székely-magyar kultúránk, és nem utolsósorban saját munkánk értékét próbáltuk növelni és hirdetni a környező világnak, amikor április 27-én, szombaton részt vettünk a XI. Szovátai Tavaszi Kórusfesztiválon. Ez egy háromnapos rendezvény, amely már rég túlnőtte az ország határait és helyet követel az összeurópai kórusrendezvények porondján.