LabdarúgásVasile Miriuță csapata játssza az osztályozót

2019. június 4., kedd, Sport

Az FC Hermannstadt megmenekült a biztos kieséstől, miután vasárnap az alsóházi rájátszás utolsó, 14. fordulójában a ráadásban szerzett góllal hazai pályán győzött a Dunărea Călărași elleni rangadón, így megelőzte ellenfelét a rangsorban. A nagyszebeni együttes a másodosztály harmadik helyén végző Kolozsvári U ellen játszik oda- és visszavágós rendszerben osztályozót. A második ligában a Chindia Târgoviște ünnepelt bajnoki címet, így júliusban az élvonalban szerepelhet, akárcsak a második helyet megszerző FC Academica Clinceni.

• Fotó: Cristi Cojocariu
    Fotó: Cristi Cojocariu

Nagyszebenben a nagy eső miatt Ovidiu Hațegan kétszer is elhalasztotta a mérkőzés kezdetét, mivel a labdarúgópálya pillanatok alatt víz alá került. A tűzoltók és a szurkolók lapáttal és tömlőkkel próbálták eltakarítani a vizet a pályáról, végül a játékvezető az utolsó pillanatban alkalmasnak ítélte a körülményeket. A szebeni stadionban nincs világítás, így 19 óra utáni kezdéssel már nem lehetett volna játszani.

A román élvonal két leggyengébb támadójátékával rendelkező együttes összecsapásán a Hermannstadt csak győzelem esetén menekülhetett meg a kieséstől, míg a Dan Alexa irányította csapatnak a döntetlen is elegendő lett volna. A vendégek többnyire a védekezésre koncentráltak, a házigazdák viszont szögletekből és szabadrúgásokból próbálták nyomás alá helyezni riválisukat.

A gólok és a továbbjutás a mérkőzés végére maradtak, a 77. percben Steliano Filip kapáslövéssel szerzett vezetést a Duna-parti együttesnek, amire a hazaiak a 85. percben Juvhel Tsoumou fejesével egyenlítettek, majd a hosszabbítás 6. percében a csereként pályára lépő Ivan Lendrić szerzett győztest gólt.

Az FC Hermannstadt a playout hatodik helyén végzett, megelőzve a kieső Dunărea Călărași és a Concordia Chiajna csapatát. A szebeni együttes számára nem ért véget az idény, a Kolozsvári U elleni osztályozó első mérkőzését június 8-án, szombaton a kincses városban rendezik, a visszavágóra június 12-én, szerdán Nagyszebenben kerül sor.

Rangsorok:
* Liga 1, playout: 1. Medgyesi Gázmetán 48 pont, 2. FC Botoșani 44, 3. Dinamo 43, 4. Jászvásári Poli 31, 5. FC Voluntari 31, 6. FC Hermannstadt 27, 7. Dunărea Călărași 25, 8. Concordia Chiajna 19.
* Liga 2: 1. Chindia Târgoviște 88 pont, 2. FC Academica Clinceni 87, 3. Kolozsvári U 82, 4. Petrolul Ploiești 77, 5. Sportul Snagov 70, 6. FC Argeș 68, 7. Mioveni 61, 8. Nagyvárad 52, 9. FC Metaloglobus Bukarest 49, 10. Temesvári Politehnica 48, 11. Daco-Getica Bukarest 47, 12. Aradi UTA 47, 13. Temesvári Ripensia 47, 14. Farul Constanța 47, 15., Pandurii Târgu Jiu 44, 16. Energeticianul 39, 17. Aerostar Bacău 38, 18., Temesvári Poli 29, 19. Balotești 24, 20. Dacia Unirea Brăila 19.

Eredmények, playout, 14. forduló: Jászvásári Poli–FC Botoșani 0–2 (gólszerzők: Burca 48., Holzmann 68.), Dinamo–FC Voluntari 0–0, FC Hermannstadt–Dunărea Călărași 2–1 (gsz.: Tsoumou 85., Lendrić 90+6., illetve S. Filip 77.), Medgyesi Gázmetán–Concordia Chiajna 3–1 (gsz.: Rondon 2., 5., Yazalde 36., illetve Gorobsov 45.). (miska)