Hogyan készülhetünk fel lelkileg a terhességre és a szülésre? /X/

2019. július 23., kedd, Család

A terhesség időszaka, valamint a szülés közeledte egy olyan időszak, amikor rengeteg változás történik bennünk. Ha úgy érezzük, egyedül nem birkózunk meg a nyomással, az új szerep kihívásaival, a növekvő felelősséggel, pszichológushoz érdemes fordulni, aki különféle terápiás módszerekkel a segítségünkre lehet.

Milyen félelmek kerülnek elő terhesség esetén?

Tegyük fel, hogy a születendő baba várva várt gyermek. A szerető szülők boldogok, hogy érkezik hozzájuk. Ez esetben felmerülhet a kérdés, mi árnyékolja be a kismama lelki világát? A munkahelyen a terhesség tényét a 3. hónap eltelte után szokták általában bejelenteni, mikor az anyukák belépnek a 2. trimeszterbe. Akadnak olyan cégek, ahol kifejezetten éreztetik, hogy neheztelnek a terhesség ténye miatt, és bár a törvény védi az állapotos asszonyokat, a stressz miatt sok kismama szenved.

Ugyanígy stresszt okozhatnak a terhesség ideje alatt a családban bekövetkezett változások, halálesetek, komolyabb betegségek, esetleg egy költözés. Érdemes tisztázni a szülés előtt a korábbi időszakban átélt traumákat is, akár szakember segítségét is igénybe véve. Vannak olyan események, amelyek elkerülhetetlenek, mégis hogyan lehet kiegyensúlyozottnak maradni, hogy ne ártsunk sem a babának, sem pedig önmagunknak a folyamatos idegeskedéssel?

 

Éreztessük a babával, hogy szeretjük és várjuk!

A babával teremtsünk kapcsolatot, mondjuk el neki, hogy éppen milyen nehézségek gördültek Anya elé, ugyanakkor biztosítsuk arról, hogy mennyire szeretjük, és várjuk az érkezését. A terhesség időszakában már előkerülhetnek a témával kapcsolatos szakirodalmak, ahol megtanulható a légzéstechnika, amellyel megnyugtathatjuk zakatoló elménket. További segédanyagok segítségével tájékozódhatunk arról, mi vár ránk a terhesség előrehaladtával, mekkora a baba, mennyire ügyesedik, mikortól lenne életképes, mik a közeledő szülés előjelei, stb.

 

A jó szülésfelkészítő tanfolyam csökkenti a bizonytalanságot

Sok első gyerekes anyuka fél az ismeretlentől. Ez érthető, hiszen nem tudja, hogy mi vár rá, mikor elérkezik az idő. A filmekben látott szülések köszönő viszonyban sincsenek az igazival, épp ezért fontos, hogy olyan szakembertől halljuk, mi is fog történni, aki hiteles a témában, pl.: szülésznők, védőnők. A szülésfelkészítők fokozatosan adagolják az információkat, egy-egy alkalom között van idő megemészteni a hallottakat, esetleg utánajárni az érdekesebbnek tűnő kérdéseknek. A növekvő tudás elősegíti a kismama önbizalmának fejlődését, ugyanakkor csökken a félelme. Szülési terv is készíthető, amiben előre felvázolhatóak az olyan lehetőségek, mint pl.: kik lesznek bent a szülésnél, vagy milyen módszereket szeretnénk igénybe venni a vajúdás ideje alatt?

A szülés közeledtével igyekezzünk megteremteni a nyugodt környezetet. Számoljunk le félelmeinkkel, a nyomasztó múlttal. Ha egyedül nem érezzük elég felkészültnek magunkat, ne habozzunk segítséget kérni! (X)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 748
szavazógép
2019-07-22: Autóvilág–Technika - :

Limuzinnal a budapesti reptérre /X/

Ha igazi kényelemben szeretnénk eljutni az otthonunkból a reptérre, vagy egy utazás után nincs kedvünk a dugóban ácsorogni, akkor a legjobb megoldás, ha limuzint bérelünk. Kényelem, luxus körülmények, megfizethető árkategória.
2019-07-23: Szabadidő - :

Mutatós és hasznos növények a konyhában /X/

Biztos sokan néznek közülünk főzőműsorokat, ahol a szakács a receptet némiképp megváltoztatva gondol egyet, és eltipeg a legközelebbi kaspóban található növénykéhez, lenyisszant belőle, és már dobja is bele egyben vagy felaprítva az ételbe. Irigylésre méltó, hogy ezt megtehetik. De miért csak ők?