Bogyó taxi és autókölcsönzés 0720 494 949

Labdarúgás, 4. LigaVáltozatlan az élmezőny

2019. október 7., hétfő, Sport

Az éllovas Sepsi OSK II. hazai pályán 3–1-re győzött a Csernátoni FC ellen a negyedosztályú labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában. A piros-fehérek nyolcadik mérkőzésükön kaptak először gólt a pontvadászatban.

A második Papolci FC 2–0-ra nyert Szitabodza vendégeként, így továbbra is a sepsiszentgyörgyi csapat nyomában van. Illyefalva és Réty is hat gólt szerezve győzött: előbbi a Berecki FC, utóbbi a nyeretlen sereghajtó, Árkos ellen.

Eredmények, 8. forduló: Barót–Perkő 3–0 (gólszerzők: Lázár A. 61., 71., Gajdó 64./ifjúságiak: 1–7), Illyefalva–Berecki FC 6–1 (gsz.: Máté 2., Pichler 26., 85., 88., Boga 42., Czampó 81., illetve Grigore 57./ifjúságiak: 2–4), Sepsi OSK II.–Csernátoni FC 3–1 (gsz.: Muscalu 30. – öngól, Csiszér 53., Dascălu 65, illetve Lengyel 20./ifjúságiak: 1–4), Gelence–Kovászna 2–3 (gsz.: Vulcan 25., Gerotă 35., illetve Bagoly 56., Farczádi 63., Sava 75./ifjúságiak: 3–0), Szitabodza–Papolci FC 0–2 (gsz.: Arinean 10., 11./ifjúságiak: 7–2), Réty–Árkos 6–1 (gsz.: Sorescu 2., 35., 56., Demeter 13., Papp 73., Peligán 78., illetve Máthé 83./ifjúságiak: 6–1), Nagyajta–Bardoc 1–3 (gsz.: Szántó 17., Bedő 21., Ungvári 79. – öngól, Asztalos 52./ifjúságiak: 2–7).

A táblázat:

1. Sepsi OSK II.               8              0              0              43–1       24

2. Papolc                          8              0              0              29–7       24

3. Barót                            7              0              1              18–6       21

4. Bardoc                         6              0              2              21–10    18

5. Kovászna                    6              0              2              18–13    18

6. Gelence                        4              0              4              18–14    12

7. Réty                              4              0              4              20–17    12

8. Szitabodza                  3              1              4              14–23    10

9. Perkő                            2              1              5              16–19      7

10. Csernáton                  2              1              5              15–19      7

11. Illyefalva                    2              0              6              14–21      6

12. Bereck                        1              1              6                8–30       4

13. Nagyajta                    0              2              6                5–28       2

14. Árkos                          0              0              8                6–37       0

A 9. forduló (szeptember 12–13.): Berecki FC–Gelence, Kovászna–Barót, Perkő–Szitabodza, Papolci FC–Sepsi OSK II., Csernátoni FC–Réty, Árkos–Nagyajta, Bardoc–Illyefalva.

 

5.  Liga
Kikapott Szotyor

Szotyor hazai pályán szenvedett vereséget Zabola csapatától az ötödosztályú labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában, azonban ennek ellenére is megőrizte harmadik helyét. A listavezető Hidvég Uzonban gyűjtötte be a három pontot, míg a második Bölön a vendég Dálnok ellen nyert.

Eredmények, 4. forduló: Bölön–Dálnok 2–0 (gsz.: Puskás 23., Gergely 42.), Uzon–Hidvég 2–4 (gsz.: Gál 24., Rab 51., illetve Sándor 20., Macavei 23., Pál 66., Lepedat 90.), Nagybacon–Kommandó 1–1 (gsz.: Simori 44., illetve Lázár Sz. 31.), Szotyor–Zabola 1–2 (gsz.: Szávuly 40., illetve Butnaru 63., 65.).

A tabella:

1. Hidvég                          3              1              0              25–8       10

2. Bölön                            3              1              0              10–4       10

3. Szotyor                         2              1              1              18–6         7

4. Uzon                             2              1              1              17–9         7

5. Zabola                          2              1              1              11–7         7

6. Kommandó                 0              2              2                7–13       2

7. Nagybacon                  0              1              3                2–15       1

8. Dálnok                         0              0              4                3–31       0

Az 5. forduló (október 13.): Dálnok–Nagybacon, Kommandó–Zabola, Uzon–Szotyor, Hidvég–Bölön.

 

Megyei Román Kupa

Kiesett Gelence

Az előző idényben döntős Gelence kikapott a Berecki FC vendégeként a megyei Román Kupa nyolcaddöntőjében. Az egyetlen ötödosztályú csapat, Zabola legyőzte Kovászna csapatát, így bejutott a negyeddöntőbe, akárcsak a címvédő Papolci FC, a Sepsi OSK II., Bardoc, Perkő, Barót és Réty.

Eredmények, nyolcaddöntő: Uzon–Sepsi OSK II. 0–4 (gsz.: Demeter 39., Tompa 41., Sánta 68., Kedves 73.), Nagyajta–Bardoc 0–6 (gsz.: Balázsi 14., 60., Szántó 23., Palade 40., Bedő 85., 90.), Berecki FC–Gelence 4–2 (gsz.: Hegyeli 23., 80., László 63., Csercses 66., illetve Kertész 17., Lázár 41.), Csernátoni FC–Perkő 4–7 (gsz.: Varga 31., Lukács 51., Orbán 80., Gere 86., illetve Mátyus 3., Bartha 6., Daczó 9., 20., 35., Fábián 26., 60.), Szitabodza–Papolci FC 2–12 (gsz.: Budileanu 66., 76., illetve Arinean 4., 13., 18., Dârstaru 35., 43., 77., David 37., 87., Ursu 41., 58., 80., Baciu 65.), Illyefalva–Barót 1–12, Zabola–Kovászna 2–0 (gsz.: Butnaru 73., Bogyó 85.), Árkos–Réty 1–6 (gsz.: Vajna 66., illetve Sorescu 2., 68., 77., Mántó 19., Szabó 27., Simon 49.). (miska)

Hozzászólások
Szavazás
Ön kire szavaz az elnökválasztás első fordulójában?











eredmények
szavazatok száma 174
szavazógép
2019-10-07: Sport - :

Háromgólos vereségbe szaladt az FK Csíkszereda (Labdarúgás, 2. Liga)

A Valentin Suciu irányította csíkszeredai csapat 3–0 arányú vereséget szenvedett a Mioveni vendégeként a másodosztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában, így az Argeş megyei együttes továbbra is őrzi veretlenségét, míg az FK Csíkszereda a kiesést jelentő 17. helyre csúszott a rangsorban.
2019-05-17: Élő múlt - Kisgyörgy Zoltán:

A bitai Szabó nemzetség (Nemzedékről nemzedékre 12.)

Nagyon úgy néz ki, hogy a bitai Szabók tősgyökeresek a faluban, ugyanis az 1614-beli összeírásban már két Szabó nevű jelenik meg.