MinifociSzékely siker

2019. december 9., hétfő, Sport

Az elmúlt hétvégén Szegeden rendezték meg a hagyományos minifoci Egy Nemzet Tornája tizenötödik kiírását, amit Székelyföld képviseletében sepsiszentgyörgyiek nyerték meg.

A székely labdarúgók a négy magyarországi meccsből hármat tudtak megnyeri és zsinórban másodszor sikerült megvédeniük címüket. Együttesünk 2–0-ra diadalmaskodott Felvidék ellen, majd 2–1-re győzte le Délvidék csapatát, a torna harmadik meccsét 2–0-ra veszítette el a szegedi házigazdákkal szemben, míg a Kárpátalját 4–1 arányban múlta felül. Öt találattal a torna gólkirálya a sepsiszentgyörgyi Antal Alpár lett.

A végeredmény: 1. Székelyföld (+4) 9 pont, 2. Kárpátalja (0) 9 pont, 3. Szeged (+5) 7 pont, 4. Felvidék (-2) 3 pont, 5. Délvidék (-7) 1 pont. A székelyföldi csapat: Buceleanu Lóránt, Todor Árpád, Miklós Béla, Szűcs Attila, Zsigmond Tibor, Bujdosó Levente, Antal Alpár, Muntyán György, Silye Levente, Székely Szabolcs. (tibo)