1.A 2020-as esztendő nemzetközi sportnaptára

2020. január 13., hétfő, Sport

Az új esztendő elejére összegyűjtöttük egy csokorba az előttünk álló év legfontosabb sporteseményeit annak érdekében, hogy önöknek legyen idejük bejelölni és kiválasztani a legérdekesebb rendezvényeket. Olimpiai év a 2020-as, ám a magyar és a román nemzeti csapat is még harcban van az idei labdarúgó-Európa-bajnokságért. Ezek mellett februárban rendezik meg a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) döntőjét, azaz a Super Bowlt, márciusban rajtol a Forma–1 71. szezonja, májusban izgulhatjuk végig a labdarúgó Bajnokok Ligája és az Európa Liga döntőjét, és a sort folytathatnánk.

  • Budapest idén úszó Európa-bajnokságnak ad otthont
    Budapest idén úszó Európa-bajnokságnak ad otthont

JANUÁR
5–17. AUTÓSPORT: Dakar-rali/Szaúd-Arábia
9–26. KÉZILABDA: Európa-bajnokság, férfiak/Ausztria, Norvégia, Svédország
10–12. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA: Négy kontinens bajnokság/Montreal
12–26. VÍZILABDA: Európa-bajnokság/Budapest
20–26. MŰKORCSOLYA: Európa-bajnokság/Graz
20.–február 2. TENISZ: Australian Open/Melbourne
23–26. AUTÓSPORT: Monte-Carlo Rali, a vb 1. futama/Monaco
24–26. RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA: Európa-bajnokság/Debrecen


FEBRUÁR
2. AMERIKAI FUTBALL: NFL, döntő (Super Bowl)/Miami
4. JÉGKORONG: Bajnokok Ligája, férfiak/döntő
6–9. JÉGKORONG: Olimpiai selejtező, férfiak, J-csoport/Nottingham
10–16. BIRKÓZÁS: Európa-bajnokság/Róma
11–16. TOLLASLABDA: Egynemű csapat Európa-bajnokság/Liévin (Franciaország)
12–23. SÍLÖVÉSZET: Világbajnokság/Antholz-Anterselva
13–16. AUTÓSPORT: Svéd Rali, a vb 2. futama/Karlstad
13–16. GYORSKORCSOLYA: Távonkénti világbajnokság/Salt Lake City
18–19. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő/1. mérkőzések
20. LABDARÚGÁS: Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
21.–március 1. SZKELETON: Világbajnokság/Altenberg (Németország)
23.–március 3. SPORTLÖVÉSZET: Európa-bajnokság, 10 m/Wroclaw
25–26. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
26–27. LABDARÚGÁS: Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók
26.–március 1. KERÉKPÁROZÁS: Pályakerékpáros világbajnokság/Berlin
27–29. EVEZÉS: Európai olimpiai kvalifikációs verseny/Varese (Olaszország)
28.–március 1. GYORSKORCSOLYA: Világbajnokság/Hamar (Norvégia)


MÁRCIUS
6–7. TENISZ: Davis-kupa, világcsoport, selejtező, Magyarország–Belgium/Debrecen
6–8. GYORSASÁGI MOTOR: Katari Nagydíj, a vb 1. futama/Losail
8–15. VÍZILABDA: Olimpiai kvalifikációs torna, nők/Olaszország
10–11. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
12–15. AUTÓSPORT: Mexikó Rali, a vb 3. futama/Guanajuato
13–15. ATLÉTIKA: Fedett pályás világbajnokság/Nancsing
13–15. FORMA–1: Ausztrál Nagydíj, a vb 1. futama/Melbourne
13–15. RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA: Világbajnokság/Szöul
13–23. ÖKÖLVÍVÁS: Európai olimpiai kvalifikációs torna/London
14–22. CURLING: Női világbajnokság/Prince George (Kanada)
16–22. MŰKORCSOLYA: Világbajnokság/Montreal
17–18. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
18–22. ALPESI SÍ: Világkupadöntő/Cortina d’Ampezzo
18–22. KOSÁRLABDA: 3×3-as olimpiai selejtező, nők/India
19. LABDARÚGÁS: Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók
19–22. BIRKÓZÁS: Európai olimpiai kvalifikációs verseny/Budapest
19–23. SÍUGRÁS: Sírepülő-világbajnokság/Planica
20–22. FORMA–1: Bahreini Nagydíj, a vb 2. futama/Szahír
20–22. GYORSASÁGI MOTOR: Thai Nagydíj, a vb 2. futama/Csang nemzetközi pálya
20–22. KÉZILABDA: Olimpiai selejtezőtorna, nők/Győr
22–29. ASZTALITENISZ: Csapat-világbajnokság/Puszan (Dél-Korea)
22–29. VÍZILABDA: Olimpiai kvalifikációs torna, férfiak/Rotterdam
25–29. KARATE: Európa-bajnokság/Baki
26. LABDARÚGÁS: Európa-bajnoki pótselejtező, 1. forduló, Bulgária–Magyarország és Izland–Románia
29. ATLÉTIKA: Félmaratoni világbajnokság/Gdynia
31. LABDARÚGÁS: Európa-bajnoki pótselejtező, 2. forduló


ÁPRILIS
2–12. SÚLYEMELÉS: Európa-bajnokság/Moszkva
3–4. KÉZILABDA: SEHA-liga, négyes döntő
3–5. AUTÓSPORT: WTCR, a túraautó-vk 1. futama/Marrákes
3–5. FORMA–1: Vietnami Nagydíj, a vb 3. futama/Hanoi
3–5. GYORSASÁGI MOTOR: Egyesült Államok Nagydíja, a vb 3. futama/Circuit of the Americas
7–8. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
9. LABDARÚGÁS: Európa-liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések
13–19. TENISZ: Fed-kupa, szuperdöntő/Budapest
14–15. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
16. LABDARÚGÁS: Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók
16–19. AUTÓSPORT: Chile Rali, a vb 4. futama/Concepción
17. ATLÉTIKA: Gyémánt Liga/Doha
17–19. FORMA–1.: Kínai Nagydíj, a vb 4. futama/Sanghaj
17–19. GYORSASÁGI MOTOR: Argentin Nagydíj, a vb 4. futama/Termas de Rio Hondo
17–19. KOSÁRLABDA: Euroliga, nők, négyes döntő
18–25. CURLING: Vegyes páros világbajnokság/Kelowna (Kanada)
18.–május 4. SNOOKER: Világbajnokság/Sheffield
21–26. TOLLASLABDA: Egyéni Európa-bajnokság/Kijev
24–26. KOSÁRLABDA: 3×3-as olimpiai pótselejtező, férfiak, nők/Budapest
25–26. AUTÓSPORT: Túraautó-világkupa (WTCR), 2. verseny/Hungaroring
27.–május 3. JÉGKORONG. Divízió 1/A-világbajnokság, férfiak/Ljubljana
28–29. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések
30. LABDARÚGÁS: Európa-liga, elődöntő, 1. mérkőzések
30.–május 3. AUTÓSPORT: Argentin Rali, a vb 5. futama/Villa Carlos Paz
30.–május 3. BIRKÓZÁS: Olimpiai világkvalifikációs verseny/Szófia
30.–május 3. TORNA: Európa-bajnokság, nők/Párizs


MÁJUS
1–3. CSELGÁNCS: Európa-bajnokság/Prága
1–3. FORMA–1.: Holland Nagydíj, a vb 5. futama/Zandvoort
1–3. GYORSASÁGI MOTOR: Spanyol Nagydíj, a vb 5. futama/Jerez de la Frontera
1–3. KOSÁRLABDA: Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő
2–10. KÉZILABDA: EHF-kupa, nők, döntő
5–6. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
6–7. KAJAK-KENU: Olimpiai pótkvalifikációs verseny/Racice
6–10. ASZTALITENISZ: Férfi Bajnokok Ligája, döntő, 1. mérkőzés
7. LABDARÚGÁS: Európa-liga, elődöntő, visszavágók
7–10. TÉKVANDÓ: Európa-bajnokság/Belgrád
8–10. FORMA–1: Spanyol Nagydíj, a vb 6. futama/Barcelona
8–24. JÉGKORONG: Elit-világbajnokság, férfiak/Zürich, Lausanne
9–10. KÉZILABDA: Bajnokok Ligája, nők, négyes döntő/Budapest
9–31. KERÉKPÁROZÁS: Giro d’Italia
10. ATLÉTIKA: Gyémánt Liga/Kína
11–17. ÚSZÁS: Európa-bajnokság/Budapest
13–17. KERÉKPÁROZÁS: Tour de Hongrie
13–24. ÖKÖLVÍVÁS: Olimpiai világkvalifikációs torna/Párizs
14–16. AEROBIK: Világbajnokság/Baki
14–17. KERÉKPÁROZÁS: Hegyikerékpáros Európa-bajnokság/Graz
15–17. GYORSASÁGI MOTOR: Francia Nagydíj, a vb 6. futama/Le Mans
15–17. KAJAK-KENU: Szlalom Európa-bajnokság/Lee Valley
16. ATLÉTIKA: Gyémánt Liga/Sanghaj
16. RÖPLABDA: Bajnokok Ligája, Szuperdöntő, férfi, női/Berlin
16–17. KÉZILABDA: Magyar Kupa, négyes döntő, férfiak, nők
17–19. EVEZÉS: Olimpiai kvalifikációs verseny/Luzern
18–24. MŰUGRÁS: Európa-bajnokság/Budapest
18–25. SPORTLÖVÉSZET: Európai olimpiai kvalifikációs verseny/Plzen
20–23. AUTÓSPORT: WTCR, a túraautó-világkupa 3. futama/Nürburgring
20–24. ASZTALITENISZ: Férfi Bajnokok Ligája, döntő, visszavágó
20–24. MŰÚSZÁS: Európa-bajnokság/Budapest
20–24. ÚSZÁS: Nyílt vízi Európa-bajnokság/Budakalász
20–26. ÍJÁSZAT: Európa-bajnokság, olimpiai kvalifikációs verseny/Antalya
21–24. AUTÓSPORT: Portugál Rali, a vb 6. futama/Porto
22–24. FORMA–1: Monacói Nagydíj, a vb 7. futama/Monte-Carlo
22–24. KOSÁRLABDA: Euroliga, férfiak, négyes döntő/Köln
23–24. KÉZILABDA: EHF-kupa, férfiak, négyes döntő/Berlin
24. AUTÓSPORT: Indy 500/Indianapolis
24. ATLÉTIKA: Gyémánt Liga/Stockholm
24. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, nők, döntő/Bécs
25–31. ÖTTUSA: Világbajnokság/Hsziamen
25.–június 7. TENISZ: Roland Garros/Párizs
27. LABDARÚGÁS: Európa-liga, döntő/Gdansk
28. ATLÉTIKA: Gyémánt Liga/Róma
28–31. ASZTALITENISZ: Egyéni olimpiai világselejtező/Doha
28–31. GYORSASÁGI MOTOR: Olasz Nagydíj, a vb 7. futama/Mugello
28–31. TORNA: Európa-bajnokság, férfiak/Baki
30. LABDARÚGÁS: Bajnokok Ligája, döntő/Isztambul
30–31. KÉZILABDA: Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő/Köln
31. ATLÉTIKA: Gyémánt Liga/Rabat


JÚNIUS
4. KOSÁRLABDA: NBA, döntő
4–7. AUTÓSPORT: Szardínia Rali, a vb 7. futama
4–7. KAJAK-KENU: Európa-bajnokság, Bașcov (Románia)
5–7. AUTÓSPORT: WTCR, a túraautó-vk 4. futama/Slovakia Ring
5–7. EVEZÉS: Európa-bajnokság, Poznan (Lengyelország)
5–7. FORMA–1: Azerbajdzsáni Nagydíj, a vb 8. futama/Baki
5–7. GYORSASÁGI MOTOR: Katalán Nagydíj, a vb 8. futama/Barcelona
5–7. VÍZILABDA: Bajnokok Ligája, férfiak, nyolcas döntő/Rapallo (Olaszország)
7. ATLÉTIKA: Gyémánt Liga/Eugene
11. ATLÉTIKA: Gyémánt Liga/Oslo
12–14. FORMA–1: Kanadai Nagydíj, a vb 9. futama/Montreal
12.–július 12. LABDARÚGÁS: Copa América/Argentína és Kolumbia
12.–július.12. LABDARÚGÁS: Európa-bajnokság
13. ATLÉTIKA: Gyémánt Liga, Párizs
13–14. AUTÓSPORT: Le Mans-i 24 órás verseny/Le Mans
16–21. VÍVÁS: Európa-bajnokság/Minszk
19–21. AUTÓSPORT: WTCR, a túraautó-vk 5. futama/Vila Real
19–21. GYORSASÁGI MOTOR: Német Nagydíj, a vb 9. futama/Sachsenring
25–28. KERÉKPÁROZÁS: Hegyikerékpáros-világbajnokság/Albstadt (Németország)
26–28. FORMA–1: Francia Nagydíj, a vb 10. futama/Le Castellet
26–28. GYORSASÁGI MOTOR.: Holland TT, a vb 10. futama/Assen
27.–július 19. KERÉKPÁROZÁS: Tour de France
29.–július 12. TENISZ: Wimbledon
30.–július 5. ÖTTUSA: Európa-bajnokság/Székesfehérvár
30.–július 5. STRANDKÉZILABDA: Világbajnokság, férfiak, nők/Pescara

Hozzászólások
Szavazás
Ön készül nyaralni idén?








eredmények
szavazatok száma 307
szavazógép
2020-01-13: Sport - :

Rangadót nyert és továbbra is első a Novo (Minifoci)

A Novo csapatának a diadalával ért véget a kézdivásárhelyi öregfiú minifoci-bajnokság 6. fordulójának rangadója, miután az éllovas háromgólos különbséggel győzedelmeskedett a második helyezett Csavar-Go együttese ellen.
2020-01-13: Sport - :

Román érkező, szenegáli távozó (Labdarúgás)

Szombat óta a törökországi Belekben edző Sepsi OSK a téli felkészülési időszakban folytatja a játékoskerete átszervezését, ugyanis a napokban egy érkezőt és egy távozót jelentettek be. A román sportsajtó úgy értesült, a háromszéki labdarúgóklub Ovidiu Chiribici személyében új erőnléti edzőt is igazolt az FC Botoșani csapatától, bár ezt a háromszéki csapat még hivatalosan nem jelentette be.