Női kézilabda, Bajnokok LigájaA címvédő legyőzte a montenegrói bajnokot

2020. február 3., hétfő, Sport

A Győri Audi ETO KC szombaton hazai pályán 26–24-re legyőzte a montenegrói Budućnost Podgorica csapatát, míg az FTC-Rail Cargo Hungaria vasárnap 29–27-re kikapott a dán Esbjerg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában.

• Fotó: MTI / Krizsán Csaba
    Fotó: MTI / Krizsán Csaba

A győriek két nyeretlen mérkőzés – a siófoki vereség és a francia Brest Bretagne elleni döntetlen – után fogadták a montenegrói bajnokcsapatot.

A hazaiak a 11. percben vezettek először a mérkőzésen, és a 20. percben voltak először kétgólos előnyben. Az ETO a nehézkes kezdés után egyre jobban játszott, majd Veronica Christiansen hibái miatt némileg megtorpant. A folytatásban Amandine Leynaud védéseire alapozva, illetve ellenfele hibáit kihasználva ismét ellépett a Győr, és a szünetben három találattal vezetett (15–12).

A második felvonásban is őrizte előnyét a címvédő, viszont a meccs háromnegyedénél némileg megakadt a támadójátéka. Danyi Gábor vezetőedző időkérése után a szélsők góljaival új lendületet vett a házigazda, és elhúzott öt góllal. A győriek hármas gólsorozatára a Budućnost ugyanilyen szériával válaszolt, de Amanda Kurtović találata után az utolsó percre már nem maradtak izgalmak, az ETO nagy csatában 26–24-re nyert.

A győriek legeredményesebb játékosa a norvég Kurtović volt hét góllal. A vendégeknél Jovanka Radičević  tízszer talált be. A két együttes huszadszor találkozott egymással a nemzetközi porondon, a győriek három vereség és négy döntetlen mellett 13. alkalommal győztek.

A Ferencváros kiválóan kezdett, hatékony védekezésének köszönhetően hat és fél percig nem kaptak gólt, viszont ötöt dobtak, így már a meccs elején megnyugtató előnybe kerültek. Az FTC lendülete a 17. percig tartott, utána viszont akadozni kezdett a támadójáték, a szünetig már csak három gólt szerzett a magyar csapat, így az Esbjerg az osztrák Sonja Frey vezérletével egyenlített (13–13).

A második félidőben a Ferencváros hat percig nem talált be, ekkor a házigazdák a világbajnok holland Estavana Polman góljaival két góllal elléptek. Tudatosabban, pontosabban kézilabdáztak a dánok, már hárommal is vezettek, ezért Elek Gábor vezetőedző a 48. percben időt kért. A folytatásban csapata egy nagyszerű sorozattal fordított. Az utolsó négy perc a hazai együttesnek sikerült jobban, és egy hármas gólsorozattal a maga javára döntötte el a meccset.

Az FTC legeredményesebb játékosa Lukács Viktória volt hat góllal, Kovacsics Anikó ötször talált be. A hazaiaknál Estavana Polman nyolc gólt dobott. A Győr szombaton a Râmnicu Vâlcea otthonában lép pályára, míg a Fradi szintén szombaton az orosz Rosztov-Don csapatát fogadja Érden a BL középdöntőjében.

A Ferencvárostól elszenvedett kiütéses vereség után magára talált a Bukaresti MSK, és hazai pályán a 14 gólig jutó Cris­tina Neagu vezérletével 32–27-re legyőzte a mindeddig veretlen francia Metz csapatát. A bukaresti kézilabdázók teljesen másik arcukat mutatták, mint egy héttel korábban, és bár az első két gólt a franciák szerezték, utána fordított az MSK, és a szorosabb első félidő végén két találattal (16–14) ment. Cristina Neagu már az első harminc percben kilencig jutott, míg összesen 19 lövésből 14 találatot szórt, főszerepet vállalva csapata magabiztos sikeréből. A második játékrészben ugyanis már egyértelmű volt a Bukarest fölénye, hat gól is volt az előnye, amiből öt a végére is megmaradt.

Az 1. csoport állása: 1. Metz Handball (francia) 8 pont, 2. Team Esbjerg (dán) 8, 3. Rosztov-Don (orosz) 7, 4. Vipers Kristiansand (norvég) 5, 5. Bukaresti MSK 5, 6. FTC-Rail Cargo Hungaria 3.

A 2. csoport állása: 1. Győri Audi ETO KC 11 pont, 2. Brest Bretagne (francia) 9, 3. Budućnost (montenegrói) 6, 4. Râmnicu Vâlcea 2, 5. Sävehof (svéd) 2, 6. Krim Ljubljana (szlovén) 2.