A transzatlanti szövetség továbbra is nélkülözhetetlen a mai összetett kihívások leküzdésében – szögezte le Charles Michel, az Európai Tanács elnöke Twitter-üzenetében, miután Brüsszelben megbeszélést folytatott Nancy Pelosival, az amerikai képviselőház demokrata párti elnökével.
Az Európai Tanács elnöke hangsúlyozta: az Európai Unió és az Egyesült Államok azonos értékeket vallanak, szeretik és ápolják a szabadságot, ezért a szoros együttműködéssel mindkét fél csak nyerhet. Ursula von der Leyen Twitter-üzenetében arról tájékoztatott, hogy az amerikai kongresszus delegációjával folytatott megbeszélésén a globális kérdéseket tekintették át, valamint a külpolitikai fejleményeket és a kétoldalú feladatok menetrendjét tárgyalták meg. „A transzatlanti kapcsolatok, valamint az erős alapokon álló partnerségünk és barátságunk fontosságát hangsúlyoztuk” – fogalmazott az uniós bizottság elnöke. Pelosi a nap folyamán Charles Michel, valamint Ursula von der Leyen mellett más uniós vezetőkkel is találkozott Brüsszelben. Az amerikai politikus a hétvégén részt vett a müncheni biztonságpolitikai konferencián is. Ott azt hangoztatta, hogy az Egyesült Államok nagyra értékeli a transzatlanti együttműködést, és kiemelten fontosnak tartja az európaiakkal fenntartott szövetségesi viszonyt.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.