LabdarúgásA Ferencváros a világ hetedik legjobb formában lévő csapata

2021. január 7., csütörtök, Sport

A legutóbbi 15 bajnokit figyelembe véve, a világ összes élvonalbeli bajnokságában játszó csapata közül a magyar bajnok a 7. legjobb formában lévő együttes. Ennél a mutatónál a román alakulatok közül az FCSB az 58., a Craiova pedig a 100. helyet foglalja el.

  • Fotó: M4 Sport
    Fotó: M4 Sport

A magyar válogatott mellett – amely 2020 őszén nyolc tétmeccséből ötöt megnyert, kétszer játszott döntetlent és csak egyszer kapott ki – a Ferencváros is kitett és kitesz magáért: Szerhij Rebrov együttese nemcsak hogy bejutott és helytállt a Bajnokok Ligájában, de veretlenül vezeti a magyar élvonalbeli bajnokságot.

A zöld-fehérek szezonbeli 14 első osztályú találkozójukból két döntetlen mellett tizenkettőt megnyertek, és ha ehhez hozzávesszük, hogy a Fradi győzelemmel fejezte be az előző bajnoki idényt, akkor elmondható, hogy legutóbbi 15 bajnokiján 41 pontot szerzett, ami a Transfermarkt adatai  szerint világszerte a 7. legjobb élvonalbeli teljesítmény.

 

Ronaldo a 21. század góllövője

A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) listája szerint Cristiano Ronaldo a 21. század legjobb góllövője. Egyetlen magyarként Nikolics Nemanja a 33. helyen áll a rangsorban.

Az ötszörös aranylabdás sztár 756 találattal áll az élen, a portugált örök vetélytársa, Lionel Messi követi 715 góllal. Mögöttük óriási a szakadék: Zlatan Ibrahimovic a harmadik, aki 558-szor volt eredményes 2001 óta. A magyar bajnokságban háromszor, a lengyelben és az észak-amerikaiban (MLS) egyszer-egyszer gólkirály Nikolics Nemanja 33. a lajstromban 301 góllal. A zentai születésű csatár a pontvadászatokban 219, a nemzeti kupasorozatokban 61, nemzetközi kupamérkőzéseken 14, míg a válogatottban 7 alkalommal talált a kapuba.

A 21. század legjobb gólvágói az IFFHS szerint: 1. Cristiano Ronaldo (portugál) 756 gól, 2. Lionel Messi (argentin) 715, 3. Zlatan Ibrahimovic (svéd) 558, 4. Luis Suárez (uruguayi) 489, 5. Robert Lewandowski (lengyel) 473... 33. Nikolics Nemanja 301.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön kire szavaz az elnökválasztás második fordulójában?









eredmények
szavazatok száma 261
szavazógép
2021-01-07: Sport - :

Danyi nyártól a Siófok edzője lesz (Kézilabda)

Danyi Gábor nyáron távozik a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának vezetőedzői posztjáról, és a Siófok KC szakmai munkáját irányítja a jövőben. A Bajnokok Ligájában, a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő Győri Audi ETO KC a szakember nyáron lejáró szerződését nem kívánta meghosszabbítani, bár a felek tárgyaltak erről.
2021-01-07: Történelmünk - :

Madéfalva – a halál völgye

1764. január 7-e a madéfalvi veszedelem vagy vérengzés, székelyöldöklés, latinul siculicidium néven íródott be a történelembe. Mária Terézia királynő (ur. 1740–1780) a Habsburg Birodalom törököktől való fenyegetettségének védelmére délvidéki mintára elrendelte, hogy Erdélyben is szervezzenek határőrséget. A székelyek régi szabadságjogaikra hivatkozva lázongtak a sorozás ellen. A szervezéssel megbízott, teljhatalommal felruházott katonai főparancsnok, báró Adolf Buccow tábornok 1762-ben kezdett, zaklatásokkal nyomatékosított összeírásai lázongáshoz vezettek. 1763 tavaszán Buccow-t Erdély főkormányzójának nevezték ki, a katonai főparancsnoksággal a horvát-magyar báró Siskovics Józsefet (Josip Šišković) bízták meg, aki gyalakuti gróf Lázár János társelnökségével, egy bizottság segítségével folytatta a toborzást. A testület tagja még bethleni gróf Bethlen Miklós. Mai Történelmünk rovatunkban a sepsiszentkirályi születésű Imreh István (1919–2003) történész professzor Látom az életem nem igen gyönyörű, 1994-ben a bukaresti Kriterion Könyvkiadónál megjelent, a madéfalvi veszedelem tanúkihallgatási jegyzőkönyvét tartalmazó forráskiadványának bevezető tanulmányából közlünk részleteket.