Alpesi síBíró Maja nemzetközi versenyen ötödik helyezett

2021. február 22., hétfő, Sport

Zsúfolt hetet tudhat maga mögött a sepsiszentgyörgyi Sport-All Sport Club Ski Team alpesisí-csapata, amelynek versenyzői hét nap alatt három versenyen álltak rajthoz. A háromszéki sízők számára a felvezető Konzul Kupa után egy nemzetközi megmérettetés, majd egy országos verseny következett.

• Bíró Maja a kupában és az országos bajnokságon is bizonyíthat
    Bíró Maja a kupában és az országos bajnokságon is bizonyíthat

Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa nyolcadik alkalommal rendezte meg a Konzul Kupa nevű versenyt, amelynek Hargitafürdő adott otthont, a versenyzők pedig két sportágban, sífutásban és alpesi síben tehették próbára magukat. Ez volt az első nagyobb síverseny Székelyföldön a koronavírus-járvány megjelenése óta. Emberpróbáló, -18 fokos hidegben, szélfúvásban zajlott a viadal, mindezek ellenére népes mezőny gyűlt össze. Bocz Attila edző elmondta, a pálya kitűnő állapotban volt, a sepsiszentgyörgyi csapatot pedig tíz versenyző képviselte. A háromszéki együttes legjobb eredménye Florea Csanád nevéhez fűződik, aki az első helyen végzett, míg Tulit Eszter korosztályában és Tulit Zsombor a felnőttek között ugyancsak harmadik lett.

Február 17-én és 18-án Brassópojána adott otthont a Nemzetközi Síszövetség által szervezett Children Trophy negyedik kiadásának, amelyen 14 és 16 év alatti korcsoportban érdekelt sízők vehettek részt. A versenyen Bulgária, Ukrajna, Magyarország, Bosznia-Hercegovina, Görögország, Szlovákia és Románia versenyzői mérték össze tudásukat. A román válogatottban két háromszéki síző, Bíró Maja (U14) és Rareș Hinti (U14) is helyet kapott teljesítményének köszönhetően.

A verseny első napjának programjában óriás-műlesiklás szerepelt. Napsütésben és -12 fokban álltak rajthoz a résztvevők, akik nagyszerűen előkészített versenypályán csúszhattak. Jól teljesítettek a háromszéki versenyzők, ugyanis Bíró Maja a 7., Rareș Hinti pedig a 12. helyen végzett. Második nap műlesiklásban már két futam várt a sízőkre, viszont a szervezők a sűrű köd miatt a starthelyet lennebb költöztették, a résztvevők egy része mégis kiesett az első futam után. Bíró Maja az ötödik pozíciót szerezte meg, Rareș Hinti pedig egy kiváló első futam után a másodikban egy hiba miatt kiesett.

A folytatásban Rareș Hinti a maroshévízi Kelemen Kupa nevű országos versenyen állt rajthoz műlesiklásban. A pálya kitűnő volt, azonban a kimerítő időszak megmutatkozott a háromszéki versenyző teljesítményén, aki végül a 20. helyen zárta a versenyt. Ma Bíró és Hinti a Nagybánya melletti Șuiorba utazik, ahol a műlesikló és óriás-műlesikló Román Kupa-viadalra kerül sor, majd március 1. és 5. között Brassópojána ad otthont három korosztály országos bajnokságának. (miska)