Áprilisi szállítmányok

2021. március 10., szerda, Belföld

Március végéig 2,6 millió, majd áprilisban legalább 3 128 000 dózis COVID-19 elleni vakcina érkezik Romániába – jelentette be tegnap Andrei Baciu egészségügyi államtitkár.

Baciu sajtótájékoztatón közölte, március folyamán a Pfizer-BioNTech oltásából 1 112 000, a Modernáéból 268 000 és az AstaZeneca vakcinájából 1 300 000 adag érkezik az országba. Hozzátette: amennyiben a Johnson&Johnson oltóanyaga is megkapja a jóváhagyást, a várható vakcinák száma még nagyobb lesz.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Ön szerint az elmúlt években ki volt Románia legjobb miniszterelnöke?
















eredmények
szavazatok száma 944
szavazógép
2021-03-10: Belföld - :

A krónikus betegek gondjai

A szív- és érrendszeri betegségekben szenvedők 22,8 százaléka egyáltalán nem volt orvosnál tavaly, mutat rá a krónikus betegek egyesületeit tömörítő koalíció (COPAC) tegnap közzétett tanulmánya a februárban, online begyűjtött adatokra alapozva.
2021-03-10: Világfigyelő - :

Fejlődnek a magyar–japán kapcsolatok

Rendkívül sokat porfitál Magyarország a Japánnal folytatott hatékony, a kölcsönös tiszteletre és már barátságra alapuló együttműködésből – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tegnap, miután tárgyalt Motegi Tosimicu japán külügyminiszterrel.