Mit tud kezdeni egy középiskolás diák az egyik legnehezebb bibliai szöveggel, a Jelenések könyvével? Ez a kérdés foglalkoztatott, amikor a Sepsiszentgyörgyi Református Kollégiumban az erdélyi és partiumi református kollégiumok bibliaismereti vetélkedőjét kezdtük szervezni.
Ebben az iskolai évben a közel harmincéves múlttal rendelkező vetélkedőnket, mint iskolai életünk sok más területét is, átszervezte a járvány. Így az ismeretet felmérő részt elengedve, a kreatív megfogalmazásoknak adtunk teret. A tanulmányozásra szánt bibliai könyv a Jelenések könyve volt. E könyv kijelölt részei alapján plakátot és rövid képregényt lehetett rajzolni, nyílt levelet írni, negyedik feladatként pedig fotózni kellett. Meghatóan szép munkák érkeztek a vetélkedőre, felülmúlták várakozásunkat. A diákok kreativitása megmutatta, hogy milyen menő a Jelenések könyve.
A beérkezett munkákat Csinta Samu újságíró, Ördög-Gyárfás Ágota reklámgrafikus és Toró Attila fotográfus bírálta el a február 20-án online megtartott vetélkedőn. A nyertesek között háromszéki diákok is vannak. Iskolánk XI., teológiaosztályos diákja, Bezsnei Tamás Etele a hét pecsét feltöréséről készített képregényével nyert. A Krisztus-várás témában készített fotók között a kézdivásárhelyi kollégium csapata által készített alkotás lett a nyertes, képregényükkel különdíjat nyertek.
Egyed Júlia iskolalelkész, Sepsiszentgyörgyi Református Kollégium
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.