13—15 Kézilaba, A-osztályMSC—Activ Ploieşti 25—35

2008. november 3., hétfő, Sport

Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sportcsarnok. Közel 100 néző. Vezette: Anca Bucur, Nicoleta Tanislav (mindketten Bukarestből). MSC: Tankó—Ambrus 2, Lőrincz 1, Szakács, Ciobanu 2, Adiaconiţei 9, Tompos 8—Molnár 2, Herciu 1, Préda, Şerban, Opra, Pál. Activ Ploieşti: Tănase—Veşca 10, Puiu 6, Erema, Ciupleas 4, Marica, Vlad—Apostol, Costache 10, Preda 1, Miloş 1, Marin, Stângaciu 1, Oancea 2. Büntetőpercek: 8—2 (kiállítások: 4—1). Hétméteresek: 5—7 (értékesítve: 4—5).

Bő három percet kellett várni az első gólra, ekkor Tompos volt eredményes. Kevéssel később ugyancsak ő szerzett egy újabb szentgyörgyi találatot. A vendégek csak ötpercnyi játék után vették be — az egész meccsen jól védő és parádézó — Tankó kapuját. A mérkőzés első 15 percében mi voltunk a jobb csapat, s egy adott pillanatban négy ponttal is vezettünk (6—2). A folytatásban azonban az Activ játékosai váltak aktívabbá, ledolgozták hátrányukat, egyenlítettek, majd magukhoz ragadták a kezdeményezést, és az összecsapás végéig irányították a megmérettetést. Kétpontos ploieşti-i előnnyel (13—15) fordultak a csapatok, és a második félidőben elkezdődött a sepsiszentgyörgyi gárda kálváriája. Hibát hibára halmoztunk, rengeteg labdát adtunk el, és egymás után puskáztuk el a kínálkozó lehetőségeket. Ez idő alatt a vendégek mit sem törődtek a házigazdák ügyetlenkedéseivel, saját helyzeteiket kihasználva magabiztosan nyerték meg a találkozót. A mérkőzés ideje alatt játékosaink mindvégig középen próbálták áttörni a nagyon jól záró ploieşti-i védelmet, ami nem mindig vezetett eredményhez. Így a szélen játszó kézilabdázóinknak nem sok lehetőség adódott, s hatvan perc alatt csupán négyszer találtak be az Activ kapujába. Ezzel ellentétben a vendégek oldalról többször is pontoztak, remek játékukra lányaink nem találták meg az ellenszert. A további eredmények: Târgoviştei Egyetem—Bákói Tudomány 18—37, Bukaresti MSC—Slobozia 26—32, Piatra Neamţ—Naţional Rm. Vâlcea 28—29.

* Egy-egy büntetőponttal sújtva.

A következő forduló mérkőzései (november 9.): Naţional Rm. Vâlcea—Sepsiszentgyörgyi MSC, Slobozia—Piatra Neamţ, Bákói Tudomány—Bukaresti MSC, Activ Ploieşti—Târgovişte.