Labdarúgás, Bajnokok LigájaKedvező döntetlennel távozott Madridból a Chelsea

2021. április 29., csütörtök, Sport

A Real Madrid még a szünet előtt kiegyenlített a Chelsea ellen, így döntetlenről várják a visszavágót a csapatok a Bajnokok Ligája elődöntőjében. A spanyol csapat ezzel január 30. óta tétmérkőzésen továbbra is veretlen, az angol együttes idegenbeli veretlenségi sorozata immár január 19. óta tart. A visszavágót jövő szerdán rendezik Londonban.

A Chelsea kezdte jobban a találkozót, mezőnyfölénye mellett helyzetekben is veszélyesebb volt, és bár elsőre Thibaut Courtois bravúrja még megmentette a kapott góltól a háromvédős rendszerben kevéssé magabiztosan futballozó házigazdákat, szűk negyedóra elteltével Chris­tian Pulisic megindulása és jó egyéni megoldása után előnybe kerültek a vendégek. A szakadó madridi esőben lassan tért magához a Real, a félidő derekán viszont már közel járt az egyenlítéshez: Karim Benzema lövése után a labda a kapufán csattant. Pár perccel később a francia csatárnak egy szögletvariációt követően egyenlíteni is sikerült, a maga elé fejelt labdát a kapunak oldalt állva vágta látványos mozdulattal a hálóba. A BL-ben 71. gólját szerző Benzema már a negyedik helyen áll a BL örök góllövőlistáján Cristiano Ronaldo (134), Lionel Messi (120) és Robert Lewandowski (73 találat) mögött. Az alacsonyabb iramú második félidőt a látványos helyett inkább a biztonsági játék jellemezte. Bár a Real Madrid a hajrában fokozta a nyomást, újabb gól nem született.

Eredmény, elődöntő, első mérkőzés: Real Madrid–Chelsea 1–1 (gólszerzők: Benzema 29., illetve Pulisic 14.).