Pártkatonák lesznek a választási megfigyelők

2008. november 7., péntek, Közélet

A 2008-ban jóváhagyott 35-ös választási törvény egyik paragrafusa diszkriminatív jellegű. Ennek értelmében a választások napján csak azok a civil szervezetek küldhetnek megfigyelőket a szavazóirodákba, amelyek tevé­kenységé­ben szerepel a demokrácia és az emberi jogok védelme, a választás előtt minimum fél évvel már léteztek, és amelyeknek a vezetősé­gében nincs egyetlen olyan személy sem, aki valamely pártnak vagy nemzeti kisebbségi szervezetnek a tagja.

Ennek az előírásnak a legnagyobb hátránya, hogy többnyire csak a pártok képviselői lehetnek majd választási megfigyelők. Ráadásul azok a kisebbségi szervezetek sem delegálhatnak megfigyelőket, amelyeknek nincsenek jelöltjei — mondta el lapunknak Smaranda Enache, a Pro Europa Liga társelnöke.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 763
szavazógép
2008-11-07: Közélet - Farkas Réka:

Hivatalosan is alprefektus Dorel Banu

Sikeresen versenyvizsgázott, így hivatalosan is Kovászna megye alprefektusa Dorel Banu, akit szeptemberben ideiglenesen nevezett ki a kormány. A tisztségre ketten pályáztak, ám a másik jelöltnek nem találták rendben az iratcsomóját, így Banu egyedül maradt versenyben.
2008-11-07: Közélet - x:

Elbocsátásokra kell számítani

Az év végéig közel 18 000-en vesztik el állásukat országszerte az országos munkaerő-foglalkoztatási hivatal által közzétett jelentés szerint. A hivatal adatai szerint az év első nyolc hónapjában összesen 16 500 alkalmazottat bocsátottak el. A legérintettebb ágazat a textil- és a bútoripar, valamint az ingatlan szektor.