Megkezdődött a parlamenti vakáció

2021. július 2., péntek, Belföld

Tegnap megkezdődött a parlamenti vakáció, amely szeptember elsejéig tart. A 2020–2024-es parlamenti ciklus első ülésszaka szerdán zárult egy ünnepélyes, együttes üléssel, amelyen az 1941-es iaşi-i pogromra emlékeztek a törvényhozók.

A koalíció megegyezett abban, hogy a szenátus rendkívüli ülésszakot tart júliusban, hogy szavazzon az igazságszolgáltatásban elkövetett esetleges bűncselekményekkel foglalkozó ügyészség (SIIJ) felszámolásáról, miután a Velencei Bizottság közölte a témával kapcsolatos álláspontját.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki volt a legrosszabb miniszterelnöke Romániának az elmúlt években?
















eredmények
szavazatok száma 756
szavazógép
2021-07-02: Belföld - :

Augusztus közepétől csak az új érvényes

Augusztus 12-ig még használhatóak határátkeléskor a régi típusú oltási és tesztelési igazolványok is – közölte tegnap Andrei Baciu egészségügyi államtitkár, az oltáskampányt irányító országos bizottság alelnöke.
2021-07-02: Belföld - :

Kevesen oltakoznak a falvakban

A koronavírus ellen beoltottak alig 3,5 százaléka, kevesebb mint 163 ezer ember kapta meg a vakcinát a falusi orvosi rendelőkben vagy a községeket sorra felkereső mozgó oltópontoknál – derült ki az oltási kampányt koordináló országos bizottság vezetőjének tegnapi sajtóértekezletén.