KézdivásárhelyVirágföld a szelektív hulladékgyűjtésért

2021. augusztus 31., kedd, Közélet

A szelektív hulladékgyűjtés szükségességének tudatosításáról tartott sajtótájékoztatót tegnap délelőtt Kézdivásárhelyen a városháza dísztermében Zonda Balázs, a Gosp-Com Kft. igazgatója, Ambrus József, a Kovászna Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Egyesület igazgatója, Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere és Ráduly Attila, a Zöld Nap Egyesület elnöke.

  • A szerző felvétele
    A szerző felvétele

Bokor Tibor polgármester elmondása szerint az általa irányított város a szelektív hulladékgyűjtésben megyeszinten, sőt, országos szinten is előkelő helyen áll. Azt sem rejtette véka alá, hogy nagyon nehéz teljesíteni azokat a mutatókat, amelyeket az Európai Unió elvár tőlünk.

„Mi arra törekedünk, hogy ne emeljük a szolgáltatás árát most, amikor árrobbanás történt, ami nagy terhet jelent a város számára. Ahhoz, hogy az árakat ne kelljen megemelnünk, fontos, hogy még jobbak legyünk hulladékgazdálkodásban, érjük el az elvárt mutatókat, hogy ne kelljen év végén jelentős büntetést fizetni a környezetvédelmi minisztériumnak” – hangsúlyozta a városvezető.

Zonda Balázs igazgató arról számolt be, hogy a hulladékgyűjtést tudatosító kampány augusztus 23. és 27. között zajlott, a város területén található negyven hulladéksziget közül huszonötnél voltak jelen napi hét-nyolc órán át a Zöld Nap Egyesület önkéntesei. Az akció kizárólag a tömbházlakókat érintette. Az öt nap során 1761 zsák virágföldet osztottak ki, a virágföldes zsákokat és a szórólapokat a Kovászna Megyei Hulladékgazdálkodási Egyesület, a sátrakat pedig a városháza biztosította. Ráduly Attila hozzáfűzte: a kampány során a lakosság részéről számos javaslat, ötlet érkezett, sőt, teával és kávéval is megkínálták az egyesület önkénteseit.

Ambrus József kiemelte: Kovászna megye erőssége a hulladékgazdálkodás, Kézdivásárhely jól teljesít a szelektív hulladékgyűjtésben. „Amennyiben az integrált hulladékgazdálkodási rendszer nem működne, akkor a kézdivásárhelyi lakosság havonta személyenként 17 lejt fizetne a háztartási hulladékért, hogy a rendszert fenn lehessen tartani” – hangsúlyozta Ambrus József, köszönetet mondva a sikeres kampányért a Zöld Nap Egyesületnek, a polgármesteri hivatalnak és a Gosp-Com Kft.-nek.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 753
szavazógép
2021-08-31: Világfigyelő - :

Gyengült az Ida hurrikán

Trópusi viharrá gyengült tegnapra az Ida hurrikán az egyesült államokbeli Mississippi állam délnyugati részén, de továbbra is heves záporokra lehet számítani, amelyek „életveszélyes áradásokat” okozhatnak – jelentette be tegnap az amerikai Nemzeti Hurrikán Központ.
2021-08-31: Közélet - Szekeres Attila:

Újra fotópiknik az Erzsébet parkban (A Magyar Fotográfia Napja)

A hagyományhoz visszatérve, ismét szabadtéri fotókiállítással ünnepelték a magyar fotográfia napját Sepsiszentgyörgyön. A járványhelyzet okozta korlátozások miatti tavalyi virtuális tárlat után, vasárnap ismét köteleket feszítettek ki a park fái közé a zenepavilon előtt, a szovjet obeliszk déli oldalán, és azok megteltek fekete-fehér és színes fotográfiákkal.