Legfrissebb jelentésében 6,6 százalékos GDP-arányos költségvetési hiánnyal és 6,9 százalékos gazdasági növekedéssel számol 2021-ben a CFA Románia.
A befektetési szakértőket tömörítő szervezet havonta készít felmérést a pénzügyi elemzők körében Románia gazdaságának egyéves távlatairól. Közleményük szerint válaszadóik 4,11 százalékos inflációt és 53 százalékos GDP-arányos államadósságot jósolnak 12 hónap múlva. A megkérdezett elemzők 93 százaléka szerint a lej gyengülni fog az euróval szemben a következő 12 hónapban, a szakértők fél év múlva átlagban 4,9829, egy év múlva 5,0445 lejes euróárfolyammal számolnak. A felmérés szerint ugyanakkor júliusban az előző hónaphoz képest 1,7 ponttal csökkent, 74,5 ponton állt a 0-tól 100-ig terjedő skálán a román gazdasággal szembeni bizalom indexe. A mutatónak két összetevője van, az egyik a jelenlegi gazdasági helyzetet tükrözi, míg a másik a következő 12 hónapra vonatkozó várakozásokat. A bizalomindex visszaesését az utóbbi mutató csökkenése vonta maga után.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.