Florin Cîţu ügyvivő miniszterelnököt arról kérdezték tegnap az újságírók, hogy lesz-e pénz a nyugdíjak és bérek kifizetésére, amennyiben igaz az, hogy hárommilliárd lejes hiány keletkezett a nyugdíjalapban.
Cîţu megkerülte a választ: „Nem tudom, honnan veszik ezeket a számokat. Emlékeztetőül mondom, hogy amikor átvettük a kormányzást, növelni kellett az államháztartási hiányt annak érdekében, hogy ki tudjuk fizetni a 7–8 hónappal elmaradt számlákat. Most nem áll fenn ilyen helyzet, napirenden vagyunk a számláinkkal, a bérekkel, dacára annak, hogy a legnagyobb világválság idején növeltük a nyugdíjakat és gyermeknevelési pótlékokat. Nincs még egy ország, amely ezt megtette volna” – fogalmazott az ügyvivő miniszterelnök. Hozzátette, még az áfa-visszatérítésekkel is napirenden vannak, amire még nem volt példa.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.