Sorin Grindeanu kormányfőhelyettes, szállítás- és infrastruktúraügyi miniszter tegnap bejelentette, hogy aláírta az A7-es, moldvai autópálya építésére vonatkozó első két szerződést.
A szerződéseket Buzăuban írták alá. Az egyik a 63 kilométeres Ploieşti–Buzău szakasz országos helyreállítási alapból (PNRR) történő finanszírozására vonatkozik, értéke 3,8 milliárd lej áfa nélkül. „Ez eddig a legjelentősebb, PNRR révén aláírt finanszírozási szerződés” – mutatott rá a szállításügyi miniszter. A második szerződést a kivitelezőkkel kötötték meg a Ploieşti és Buzău közötti rész második, 28 kilométeres, Mizil és Pietroasele közötti szakaszára.
A szaktárca vezetője arról is tájékoztatott, hogy az A7-es autópálya megvalósításához 13 szerződést kell aláírni, és a tervek szerint 2026 végére készül el.
A sztrádát Ploieşti és az ukrán határ mellett lévő Siret között építik, teljes hossza közel 440 kilométer lesz.