A Ferencváros döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa-liga csoportkörében szerepelhet. A mérkőzés – amelyet az M4 Sport élőben közvetít – ma 21 órától kezdődik a Groupama Arénában. A találkozót a spanyol Carlos del Cerro Grande vezeti.
A 33-szoros magyar bajnok zöld-fehér mezesek nemcsak azért várhatják bizakodva az összecsapást, mert otthon lépnek pályára, hanem azért is, mert Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző irányítása alatt kifejezetten az jellemző rájuk, hogy a második meccseken sokkal jobb teljesítményt nyújtanak. Az első körben a kazah Tobol Kosztanaj, majd a második fordulóban a szlovák Slovan Bratislava ellen sem sikerült előnyt szerezni az első felvonásban, ennek ellenére a visszavágón magabiztos teljesítménnyel harcolta ki a továbbjutást a Ferencváros.
Az azeri bajnokot azonban, amely az elmúlt kilenc évben nyolcszor lett legjobb a hazájában, nem lehet félvállról venni a biztató idegenbeli eredmény után sem, mert az előző két körben a lengyel Lech Poznan és a svájci Zürich búcsúztatásával bizonyította erejét. Az is óvatosságra intheti a magyar csapatot, hogy az azeri együttes sorozatban nyolcszor szerepelt valamelyik európai kupasorozat csoportkörében: hatszor az Európa-liga, egyszer a BL és tavaly a debütáló Konferencia Liga főtáblájára jutott. Utóbbi sorozatban a tavaszi kieséses szakaszt is megélte, ahol az Olympique Marseille ejtette ki.
Az FTC elhalasztotta a hétvégi bajnoki találkozóját, így pihenten várhatja a rendkívül fontos összecsapást. Ezzel szemben a Qarabag szombaton megkezdte szereplését az azeri bajnokságban, ahol könnyed sikerrel rajtolt (3–1). A párharc győztese a BL-selejtező utolsó fordulójába jut, ahol a cseh Plzen és a moldovai Sheriff Tiraspol összecsapás továbbjutójával találkozik. A vesztes átkerül az Európa-liga-selejtező utolsó fordulójába, ahol az ír Shamrock Rovers vagy az északmacedón Skupi lesz az ellenfele.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.