Kosárlabda, A-osztálySepsi BC—Szatmárnémeti 83—73

2008. december 15., hétfő, Sport
(23—14, 25—18, 15—20, 20—21)

Sepsiszentgyörgy, Szabó Kati Sportcsarnok. Közel 1000 néző. Vezették: Fabiana Niţu és Prisca Cosmin. Mikes Kelemen Sepsi BC: Zoll 14, Vass 24 (1x3), Diatta 11 (1x3), Kajdacsi 11, Cazac 8 (1x3)—Ambrus 6, Sándor, Matovic, Nagy 7, Bordás 2. Edző: Déri Csaba. Szatmárnémeti: Drăgoescu 9 (1x3), Czukor 11, Ivan 16, Graham 17 (1x3), Pricop 16 (3x3)—Vértes, Szmutku, Pop 4, Nemes, Mészáros. Edző: Dan Florescu. Mezőnybeli dobószázalék: 27/44, 61,4%—14/33 42,4%. Büntetők dobószázaléka: 20/28, 71,4%—30/39, 76,9%. Lepattanók: 46, illetve 23. Legtöbb lepattanó: Kajdacsi, Nagy 10—10, illetve Ivan, Graham 7—7. Legtöbb gólpassz: Zoll 11, illetve Graham, Pricop 7—7.

Az olasz Taranto elleni csütörtöki Európa-kupa-meccs után szombaton este a hazai bajnokságban egy könnyebb ellenféllel mérkőzött meg a Sepsi BC. A találkozó első kosarát a vendégek dobták, amire a házigazdák egy hármassal válaszoltak. Ezt követően egyenlítettek, sőt, rövid ideig — pillanatokig — vezettek is a szatmári lányok, de Vassék rákapcsoltak, és fölényes játékkal simán nyerték meg a meccs első két negyedét. A nagyszünet után a harmadik negyedet is mi kezdtük jobban, öt percén át kosarat sem kaptunk. Huszonnégy pontos vezetésnél lányaink — a biztos győzelemmel a kezükben — visszavettek a tempóból, ellenfeleink pedig ezt használták ki, és a játékrész végére tizenegy pontosra faragták le hátrányukat. Az utolsó negyedben Déri Csaba tanítványai csak annyit játszottak, amennyi a meccs megnyeréséhez és a szilárd tízpontos különbség megtartásához szükséges volt. Az összecsapás hajrájában játéklehetőséget kapott Sándor és Bordás is. Zsinórban elvesztett három bajnoki után csapatunk újra győzni tudott, s reméljük, hogy a címvédő Aradi ICIM-et legyőző szatmári csapat elleni diadal után újra beindul a szentgyörgyi csapat sikersorozata. A 11. forduló további eredményei: Jászvásár—Alexandria 55—77, Târgovişte—Govora 93—41, Olimpia—Nagyvárad 67—83, Rapid—Kolozsvár 76—62, Craiova—Gyulafehérvár 102—30, Arad—Sportul Studenţesc 97—52.