Ünnepek előtt megugrik a távolsági buszok forgalma is, ám a magyarországi vasutassztrájk hatása megyénkben alig-alig érződik: a megkérdezett utasszállító cégek közül csak az egyik indul mindig teli buszokkal, a többieknél általában vannak betöltetlen helyek.
Némelyik fel is számolta a budapesti járatot, mert nem kifizetődő. Bizonyos mértékű visszaesés már hónapok óta érezhető, amióta nem érdemes magyarországi munkát vállalni, kevesebben utaznak, ilyenkor pedig bevásárolni, rokonlátogatóba saját gépkocsiba ülnek, akik tehetik. Pontos adat arról, hogy a vonatról hányan kényszerülnek most buszra, nincs, az egyik buszvállalatnál öten panaszolták el, hogy kárba vész a már megvásárolt vasúti jegyük.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.