A jegybank támogatja a kormányt az ország pénzügyi-gazdasági stabilitását célzó intézkedéseiben — jelentette be a pénzintézet vezetője, Mugur Isărescu, miután Emil Boc kormányfővel tárgyalt a közelgő válságról és az ország helyzetéről.
A munkahelyek megőrzése, az infláció szinten tartása, a költségvetési hiány visszaszorítása a legfontosabb — nyilatkozta távozóban Boc. Szakértők szerint az idén 5,3 százalékos inflációra, 1,7 százalékos államháztartási hiányra, és 3,5 százalékos gazdasági növekedésre számíthat Románia.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.