Támogassa a Háromszéket!
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Harag, bosszú, gyűlölet, irigység, eltiprás stb. – számos formában tehetünk kárt egymásban, egészen bő az eszközök palettája, amikkel – akár gyilkos fegyverként – mások életében szenvedést okozhatunk. És itt nem testi bántalmazásra gondolok, hiszen annyi „kifinomult” eszköz van, amit akár naponta látunk, és sajnos megengedjük vagy mi magunk tesszük: félrevezetés, hazugság, közömbösség, elkerülés, ítélkezés, irányítás, (meg)csalás stb.
Rendkívüli, igazi könyvritkaság – a jelzők fokozhatók, ám inkább érdemes kézbe venni és olvasni a baróti Tortoma Könyvkiadó nemrégiben megjelent tudománynépszerűsítő csemegéjét, az igényes, igazi csapatmunka eredményeként megszületett Csomád-monográfiát. A Kárpátok legfiatalabb tűzhányója, a Csomád – vulkánosság, őskörnyezet, ember és táj című kötet ötven szerző tollából született, hatan szerkesztették – köztük a csíkszeredai Jánosi Csaba geológus –, főszerkesztője pedig a budapesti vulkanológus, geográfus Karátson Dávid. A könyv a Csomáddal kapcsolatos legújabb tudományos eredményeket foglalja össze közérthetően, a nagyközönség számára is olvasmányosan, szépen és gazdagon illusztrálva. És természetesen nem kerüli meg a kérdést: mivel a vulkán fejlődése csaknem egymillió éven át tartott, kitörhet-e még a Csomád?