A cÃmvédÅ‘ és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzÅ‘je vasárnap rajt-cél gyÅ‘zelmet aratott az Osztrák NagydÃjon, ezzel tovább növelte elÅ‘nyét az összetettben. A 25 éves hollandnak ez volt az idei hetedik és pályafutása 42. futamgyÅ‘zelme. A Spielbergben immár ötödször gyÅ‘ztes Verstappen mögött a monacói Charles Leclerc a második, a mexikói Sergio Pérez a harmadik helyen végzett.
A rajtnál Verstappen sikeresen megvédte az elsÅ‘ helyet, majd rögtön az elsÅ‘ kör végén egy kisebb koccanás miatt törmelék került az aszfaltra, Ãgy a pályára hajtott a biztonsági autó, amely három kör után elengedte a mezÅ‘nyt. A kerékcserék sorát a Ferrari kezdte a 16. körben elrendelt virtuális biztonsági autós szakasz alatt, ekkor közvetlenül egymás után kaptak új abroncsokat. Nyolc körrel késÅ‘bb Verstappen az élrÅ‘l hajtott a bokszba és harmadiknak tért vissza a pályára, de gyorsabb volt, mint az elÅ‘tte haladó két Ferrari, emiatt a 35. körben ismét az élre állt.
A 48. körben Leclerc letudta a második kerékcseréjét is, néhány körrel korábban pedig csapattársa, Sainz letöltötte a pályaelhagyásokért rá kiszabott öt másodperces időbüntetést, egyúttal új gumikat tettek fel az autójára. Huszonkét körrel a leintés előtt Verstappen több mint 26 másodperces előnnyel vezetett márkatársa, a 15. helyről rajtoló Pérez előtt, ennek köszönhetően kényelmes módon belefért neki egy újabb kerékcsere, amely után visszaállt az élre. Nem sokkal később Pérez is a bokszban járt, aztán negyedikként hajtott vissza a pályára.
A hajrában leginkább Pérez és Sainz harmadik helyért zajló csatája szolgáltatott izgalmat, ez nagyjából három körig tartott, és végül a mexikóinak sikerült megelőznie spanyol riválisát. Verstappen senkitől nem zavartatva aratta újabb sikerét, idén sorozatban az ötödiket, sőt, a végén még az is belefért neki, hogy egy extra bokszkiállás során új gumikat szereljenek fel az autójára, ezekkel pedig az utolsó körben sikerült megfutnia a verseny leggyorsabb körét.
A világbajnokság a hét végén sorra kerülÅ‘ Brit NagydÃjjal folytatódik Silverstone-ban.
A vb-pontversenyek állása 9 futam után: * versenyzők: 1. Max Verstappen 229 pont, 2. Sergio Pérez 148, 3. Fernando Alonso 129, 4. Lewis Hamilton 108, 5. Carlos Sainz 86 * csapatok: 1. Red Bull 377 pont, 2. Mercedes 178, 3. Aston Martin 172, 4. Ferrari 158, 5. Alpine 48.