Amikor hozzáértés nélkül belevetjük magunkat egy webshop létrehozásába, szinte borítékolható, hogy nagyon sok beállítás nem lesz megfelelő, illetve nem fogjuk tudni kihozni a maximumot a lehetőségeinkből.
Napjainkban, amikor látszólag már mindent saját kezűleg is megoldhatunk a remek fejlesztéseknek, valamint az egyre egyszerűbben kezelhető, felhasználóbarát felületeknek köszönhetően, könnyen abba a hibába eshetünk, hogy néhány beállítási hiányosságon bukik el a webáruházunk sikere.
Szakértőkkel ezek a hibák kiküszöbölhetők
A GrenT Média webshop supportot is kínál azok számára, akik belefogtak a folyamatba, de végül mégsem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerették volna, vagy éppen kiderült, hogy mégiscsak szükség lenne némi plusz szakértelemre ahhoz, hogy a marketing is sikerre vihető legyen.
Számtalan példát hozhatunk arra, hogy milyen eszközökkel növelhető a vállalkozás eredményessége. Ezúttal nézzük meg, mit érhetünk el a Google Analytics 4 segítségével!
Mire jó a Google Analytics 4?
Ez egy nagyszerű lehetőség arra, hogy többet tudjunk meg a webáruházunk forgalmáról, valamint jobban megismerhessük a vásárlóközönségünket. Mindez hozzásegít minket ahhoz, hogy valóban működő üzleti és marketingstratégiát alakítsunk ki, s ezáltal a fejlődés, növekedés útjára léphessünk.
Az egyik legfontosabb rész a „Purchase” címke használata, ezért ezt például feltétlenül megéri alaposabban is megismerni, s persze alkalmazni is.
Mit jelent a „Purchase”, és miért jó nekünk, ha használjuk?
Ennek a címkének az alkalmazása révén információkat nyerhetünk azokról az ügyfeleinkről, akik a webáruházunkban vásárolnak. Természetesen nem kell semmilyen tiltott adatkezelésre gondolni. Azonban ezzel a módszerrel a vásárlás során keletkező adatok, mint például a megvásárolt árucikkek nevei és aktuális vételárai, illetve az ügylet megvalósulásának ideje mind rögzítésre kerül. S ezeket elemezve aztán sikeresebbé válhat a vállalkozásunk.
Ahhoz, hogy kamatoztathassuk ezeket az előnyöket, fontos, hogy megfelelő legyen a beállítás, hiszen enélkül az információk sem fognak összegyűlni. Amennyiben működik a rendszer, az adatok összesítését követően a vásárlási szokások figyelembevételével alakíthatjuk az üzleti modellünket.
A „Purchase” címke kombinálható más címkékkel is, így még precízebben láthatjuk a minket érdeklő kérdéseket, s tovább finomíthatjuk a stratégiánkat.
A webáruházunk sikere pedig gyakran olyan apróságokon múlik, amelyek révén a saját ügyfélkörünkre szabva tudunk döntéseket hozni. Ez vonatkozhat arra, hogy például milyen időpontban és mely termékeket érdemes akcióznunk. Milyen típusú csatornákon keresztül lesznek leghatékonyabbak a hirdetéseink, illetve hogyan lenne célszerű változtatni, bővíteni a meglévő termékportfóliónkat annak érdekében, hogy növeljük vásárlóink érdeklődését és a bevételeinket. (X)