Ballagás HáromszékenUtoljára szól az iskolacsengő több mint másfél ezer diáknak

2024. május 23., csütörtök, Közélet

Az idei érettségizők az utolsó nemzedék, amely nem járt előkészítő osztályba, és ők az egyetlenek, akiket már kilencedikesként érintett a koronavírus-járvány, esetükben jóformán ki sem alakultak az új közösségek, máris a távoktatás vette át az iskolai együttlét helyét. Pénteken a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskola nyitja a kicsengetési ünnepségsorozatot, a következő három hétvégén szerre búcsúznak még tizenhat háromszéki iskola közép- és szakiskolás  végzősei.

  • Albert Levente archív felvétele
    Albert Levente archív felvétele

A 2023/2024-es tanév végzősei olyan időszakban járták a IX–XII., illetve IX–XIII. estis osztályt, valamint a szakiskola három évét, amikor a hazai oktatási rendszerben több változás történt, mint az elmúlt harminc esztendő alatt – véli a megyei főtanfel­ügyelő. Lapunk megkeresésére Kiss Imre elmondta, a járvány alatti online oktatás, a számítógépes technika, az oktatási eszközök megváltozása kihívást jelentett és jelent a diákok és a pedagógusok számára, sok síkon kellett mindannyiuknak helytállniuk, ráadásul a jelenlegi végzősöket már az általános iskola utáni első tanévben érintették a változások, amikor amúgy is minden új számukra. A középiskolások négy év után, a szakiskolások három év elteltével búcsúznak iskolájuktól, a vizsgákkal záruló tanulmányaik alatt szerzett tudással együtt a járványidőszak megpróbáltatásainak tapasztalatát is viszik magukkal – hangsúlyozta a főtanfelügyelő.

Háromszéken idén 1213 középiskolás ballag tizenhét iskolában, közülük 823-an magyar, 390-en román tannyelvű osztályokban, a hároméves szakiskolát 423-an végzik, közülük 368-an a magyar tagozaton. Elsőként a kézdivásárhelyi Gábor Áron Szakközépiskola diákjai búcsúznak május 24-én, másnap a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégiumban és a Puskás Tivadar Szakközépiskolában tartanak kicsengetési ünnepséget, május 31-én a megyeközponti Constantin Brâncuși Szakközépiskolában és a kézdivásárhelyi Dr. Csiha Kálmán Református Kollégiumban szólal meg az iskolacsengő a végzősök számára,  június 1-jén a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul Főgimnáziumban, a helyi Református Kollégiumban és a baróti Baróti Szabó Dávid Középiskolában, június 6-án a bodzafordulói Mircea Elia­de Elméleti Líceumban,  június 7-én a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Főgimnáziumban, a Bod Péter Tanítóképzőben, az Apor Péter Szakközépiskolában, a bodzafordulói Nicolae Bălcescu Szakközépiskolában, a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceumban, június 8-án a sepsiszentgyörgyi Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskolában és a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban, valamint a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceumban ballagnak a diákok.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1592
szavazógép
2024-05-23: Közélet - Nagy B. Sándor:

Bonis Bona díjat kapott Fazakas Misi

Az Osonó Színházműhely vezetője, rendezője és trénere, a sepsiszentgyörgyi Fazakas Misi Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért díjban részesült, amelyet a Nemzeti Tehetség Központ ítél oda a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző szakemberek számára. A tehetségsegítő kategóriába 102 jelölés érkezett, ezek közül tizenegyen vehették át a díjat.
2024-05-23: Közélet - Bartos Lóránt:

Ifjú művészek tárlata Kézdivásárhelyen

Közeleg az idei tanévzáró, így a Nagy Mózes Főgimnázium rajz tagozatos diákjainak tárlata is megnyílt az Incze László Céhtörténeti Múzeumban: mintegy száz festményre, grafikára és szobrászati jellegű műalkotásra lehet rácsodálkozni.