Október elsejétől a jelenlegi 2000 lejről 3000 lejre nő a nyugdíjak adómentességi küszöbe – jelentette be hétfőn este Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter. A kormány erre vonatkozóan sürgősségi rendeletet készül elfogadni – közölte tegnap a miniszterelnök.
Marcel Ciolacu kormányfő tegnap kijelentette, hogy a nyugdíjak adómentességi küszöbének megemelése 3000 lejre „korrekt” intézkedés, amelyet sürgősségi rendelettel fog elfogadni a kabinet. Újságírók a craiovai Softronic vállalatnál tett látogatását követő sajtótájékoztatón kérdezték meg Ciolacut, hogy a kormánynak szándékában áll-e megemelni az adómentességi küszöböt a nyugdíjak esetében. „Igen, mert a korábban megszabott küszöböt mintegy 800 ezer nyugdíjas személy meghaladta (a nyugdíjak újraszámítása nyomán – szerk. megj.)” – válaszolta a kormányfő. Hozzátette, a pénzügyi és a munkaügyi miniszterrel is megvitatta ezt a kérdést, és ebben az esetben ez tűnik a legjobb és legkorrektebb megoldásnak.
Az intézkedést sürgősségi rendelettel fogja elfogadni a kormány, tekintve, hogy parlamenti vakáció van, és így az eljárás nagyon sok időt venne igénybe – tette hozzá. A miniszterelnök szerint az intézkedés körülbelül 800 millió lejjel fogja megterhelni az állami költségvetést.
Október 1-től a 3000 lejt meghaladó összeg után kell 10 százalékos adót fizetni.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.