Kézdivásárhelyen a tanév új intézmények beüzemelésével rajtol, miközben több óvoda és iskola korszerűsítése is folyamatban van vagy a tervek között szerepel. A tanév kezdetével megnyitja kapuit az új bölcsőde, a Vackor Napközi Otthon növendékei pedig új épületbe költöznek.
A kézdivásárhelyi önkormányzat költségcsökkentés miatt vágott bele egy új óvoda építésébe: a Bod Péter Tanítóképző udvarán található vadonatúj épület a Vackor Napközi Otthon ovisait fogadja be hétfőtől. A korszerű épület minden előírásnak megfelel és a tanítóképzőnek is hasznára válik: a majdani pedagógusok mondhatni házon belül vehetnek részt gyakorlati órákon.
Nem ez az egyetlen újdonság Kézdivásárhelyen: a Szent Anna nevet viselő országos programnak köszönhetően felépült bölcsőde is működni kezd az ősz első hónapjával kezdődően, az új létesítményben negyven gyermeket fogadnak.
Bokor Tibor polgármester érdeklődésünkre elmondta: zajlik az Apor Péter Szaklíceum felújítása, az oktatási intézmény tanulói így egyelőre más iskolákban vendégeskednek. A városháza pályázott a Manócska Napközi Otthon és a Molnár Józsiás Általános Iskola energetikai korszerűsítésére is, az előbbinél most zajlik a közbeszerzési eljárás.
Kézdivásárhelyen az evangélikus-lutheránus egyház sikeresen pályázott egy óvoda felépítésére. Az intézmény fel is épült, a tanévet azonban nem tudják megkezdeni, mert az ingatlan közművesítése – az ivóvíz bevezetése és a csatornázás – nem valósult meg a Luther Márton utcában. Végh Nimród beszolgáló szórványlelkész érdeklődésünkre elmondta: úgy néz ki, egy évet csúszik a tanévkezdés, és csak a 2025–2026-os tanévben nyílik meg az oktatási intézmény kapuja, addig névadáson is gondolkodnak.
A városban a legsürgősebb a Nagy Mózes Főgimnázium felújítása lenne, a patinás épület rehabilitálása óvatos becslés szerint is mintegy ötmillió euróba kerülne. A folyamatot bonyolítja, hogy az ingatlan a római katolikus státus tulajdonát képezi, így a bürokratikus buktatók miatt nehéz folyamat elé néz a város.