A Civil Licitet több mint egy évtizede szervező Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) újabb adománygyűjtő estjét pénteken tartották a sepsiszentgyörgyi Park vendéglőben. A sikert jelzi, hogy mindkét támogatásra előterjesztett programra a célösszegen felül sikerült forrást gyűjteni.
A csoda akkor történik, amikor megszabadulva félelmeinktől, hogy valamit elveszítünk, elveszíthetünk, tiszta szívből adunk – fogalmazták meg a szervezők az est eszmei mondanivalóját. Ezért is kapta az esemény a Csoda jótékonysági est címet, és ahogy a moderátor, a magát nagyon találóan hangulatgazdának nevező Szabó Attila fogalmazott, ilyenkor a félelmet a szeretet váltja fel, ha adunk, úgy érezzük, hogy erősebbek, gazdagabbak lettünk.
A hangulatot egyébként már az első percektől az egyik célprojekt, a Kincskereső néptáncmozgalom fiataljainak felcsíki tánca alapozta meg, hogy aztán a Tőkés Csaba Zsolt és Edit által működtetett, több mint 150 gyermeket és ifjút a néptánc világába bevezető mozgalom egyik legifjabb tagja, a hétéves Kristály Bendegúz és mestere botolója azt is megmutassa: milyen csodákra képes a tánc, miért lett a kedvezményezett program címe Szeretem a néptáncot! A gyűjtés másik célprojektje a HKA egyik legsikeresebb, Nem térkép e táj! címet viselő, háromszéki iskolásoknak szánt egynapos honismereti kirándulásokat támogató programja volt.
Fleckhammer Ottó HKA-elnök, Beke Mihály András, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának első beosztott konzulja és gróf Kálnoky Tibor, az esemény fővédnöke köszöntője után a Civil Licit szabályzata szerint a projektfelelősök – Bereczki Kinga és Tőkés Csaba Zsolt – hat percben mutatták be azok lényegét, majd szintén hat percben válaszoltak a potenciális adományozók kérdéseire. Előbbi esetben a kezdeményezők azt szeretnék, ha minél több Háromszék természeti, kulturális, történelmi és gazdasági látnivalóját érintő kirándulást tudnának támogatni, míg a négy nemzedéket oktató házaspár a minőséget további oktatók bevonásával szeretné biztosítani. Mindkét projektnek felkért nagykövete is volt Welker Iván vállalkozó és Kristály Sándor matematikus személyében.
A felajánlások két fordulója nyomán a meghatározott célösszeget jócskán meghaladó adomány gyűlt össze, hiszen a 33 felajánló 40 ezer lej helyett összesen 55 ezer lejjel támogatta a két programot. Mindkét projekt főtámogatói címét Welker Iván és Tímea, a Madárlátta Pékség tulajdonosai szerezték meg.