Kivizsgálják az elnöki utazásokat és az ingatlanügyleteket

2024. november 21., csütörtök, Belföld

Vezető politikusaik „luxusutazásai” miatt támadják egymást az elnökválasztási kampány utolsó hetében a kormánypártok: a téma tisztázása érdekében két vizsgálóbizottság megalakításáról döntött tegnap a parlament együttes ülése.

  • A szociáldemokrata politikusok azt állítják, hogy Klaus Iohannis indokolatlan költségekbe verte az elnöki hivatalt. Fotó: Facebook / Klaus Iohannis
    A szociáldemokrata politikusok azt állítják, hogy Klaus Iohannis indokolatlan költségekbe verte az elnöki hivatalt. Fotó: Facebook / Klaus Iohannis

A szociáldemokrata politikusok azt állítják a mandátuma végéhez közeledő Klaus Iohannisról, hogy turisztikai ügynökségként használta és indokolatlan költségekbe verte az elnöki hivatalt, amikor olyan egzotikus dél-amerikai és afrikai országokba szervezett – pihenőnapokat is magában foglaló – körutakat, amelyekkel Románia nem tart szoros kapcsolatot.

Az Agerpres hírügynökség szerint a tizenöt tagú parlamenti vizsgálóbizottság feladata lesz megállapítani az elnöki hivatal kiadásaira vonatkozó dokumentumok titkosításának okait és jogalapját, kideríteni az államfő külföldi és belföldi utazásaihoz használt luxus-magánrepülőgépek bérlésének költségeit, az államfő külföldi szállásköltségeit, valamint külföldi utazásainak számát és az ezek során felmerült kiadásokat. A bizottságnak ezek mellett feladata megállapítani, hogy mennyibe került a golfpályák építése az államfő rendelkezésére bocsátott két protokollvillában, és mekkora kiadásokkal járt az Aviatorilor sugárúton lévő – az elnöki mandátum utáni időszakra előkészített – villa felújítása. A vizsgálat kiterjed a Klaus Iohannis síüdüléseivel és nagyszebeni útjaival kapcsolatos kiadásokra is.

Egy másik különbizottságot a PNL kezdeményezésére az „ingatlanmaffia” kivizsgálása érdekében hozott létre a parlament, miután a G4Media hírportál azt állította Marcel Ciolacu szociáldemokrata miniszterelnökről, hogy az ügyfeleit megkárosító Nordis ingatlanfejlesztő költségén vett részt luxusutazásokon, amit a PSD elnöke korábban nyilvánosan tagadott.

A bizottságnak a Nordis-ügyből kiindulva feladata lesz azoknak a törvénytelen módszereknek a feltárása, amelyekkel az ingatlanfejlesztők ugyanazt a lakást két vagy több vevőnek adják el. A parlamenti testület azonosítani készül azokat a mechanizmusokat, amelyekkel az ingatlanfejlesztők „elsikkasztják” vállalkozásaik vagyonát, majd csődbe juttatják a cégeiket, és a kárt a jóhiszemű vásárlókra hárítják. A bizottság fel szeretné tárni azt is, hogy miért nem lépett fel az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság a különböző típusú ingatlancsalások ellen.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön kire szavaz az elnökválasztás második fordulójában?









eredmények
szavazatok száma 110
szavazógép
2024-11-21: Nyílttér - :

A báránybőrbe bújt farkas, az „aranyosan” alkalmatlan és a józan ész – mivel maradtunk az elnöki vitából?

Nagy várakozások előzték meg a hétfő esti vitát a Digi24-en. Ha eltekintünk a körítéstől, ki maradt távol, ki lépett vissza, három szereplőt érdemes vizsgálni: a második fordulóba eséllyel pályázó Elena Lasconit és George Simiont, illetve a tartalmilag legjobb teljesítményt nyújtó, így a vitagyőztes Kelemen Hunort.
2024-11-21: Belföld - :

Hírsaláta

ÚJABB NAPILAP SZŰNIK MEG. Hetilappá alakul át januártól a Bihari Napló, a hírt a Nagyváradon megjelenő napilap november 15-i lapszámában Kristály Lehel közölte az olvasókkal.