Azt mondják, senki nem sejtette, hogy az elnökválasztás első fordulóját Călin Georgescu nyeri meg. Persze hogy a katasztrofális eredmény előre nem látása miatt hibásak a közvélemény-kutatók, és azok, akik a szavazóhelyiségekből kijövőket megkérdezték, pedig igencsak tudományos módszerekkel és jó pénzért dolgoztak. Jobb lett volna, ha a politikusok tábora és a média kártyavető cigánynékhoz (roma hölgyekhez?) fordul, azok pontosabb eredményeket súgtak volna az érdeklődők fülébe. (Hasból, pénzért én is tudtam volna ilyen eredményeket produkálni!)
De a tévedések miatt leginkább a megkérdezettek hibásak (állítják a szociológusok), mert hazudtak, mint a gyerek, aki rossz fát tesz a tűzre, ugyanis tudták, hogy nem szabadna Călin Georgescura szavazniuk, és szégyellték is azt eléggé, ezért nem vallották be, hanem egyet tettek és mást mondtak. A jóslatok nem voltak elég baljóslatúak, de megvannak a következményei, mert most már senki nem meri megsaccolni sem, hogy melyik párt nyeri meg a parlamenti választásokat.
Azt is állítják, hogy leginkább a fiatalok szavaztak Georgescura – és most ugyancsak a fiatalok tüntetnek ellene. Az okos politológusok azt is tudni vélik, hogy Georgescu győzelméért a mi nagy barátunk, George Simion is hibás, mert nem volt elég radikális, nacionalista, idegengyűlölő, magyarellenes a szövege. Ezért aztán az igazi hazafiak Călin Georgescura szavaztak. Simionnak kellett volna egyet bozgoroznia, egyet szerepelnie az úzvölgyi temetőben, és akkor ő győz, ami ugyebár sokkal jobb lett volna. De szerintem az is a baj, hogy kizárták a versenyből Diana Șoșoacăt, és így nem oszlott meg a honvédők szavazata, hanem Georgescuhoz ment az összes. Most ráadásul Șoșoacă arra biztatja híveit, hogy szavazzanak Georgescura, ha megígéri, hogy győzelme esetén neki adja a miniszterelnöki széket. De George Simion is szeretne kormányfő lenni, és az ő hívei is biztosan szívesen szavaznak Georgescura. Így egyikük, Șoșoacă vagy George Simion lehetne a miniszterelnök, másikuk miniszterelnök-helyettes és híveik miniszterek. Dan Tanasă lehetne például igazságügyi miniszter, és akkor lenne ám jó világ nálunk!
A román társadalomnak szüksége van a szélsőséges-nacionalista eszmék hirdetőire. Nagyon hiányzik egy Corneliu Vadim Tudor-szerű alak a politikából, és lehet, a szavazók Călin Georgescuba vetik minden reményüket, hogy Vadimnak méltó utóda lehet. Jósolnak egy 35 százaléknyi szélsőséges nacionalista társaságot a parlamentbe is, de ehhez még hozzájöhetnek a PSD-ből és a PNL-ből azok, akik látják, hogy a mérsékletességgel, toleranciával nem terem nekik politikai babér, így ők is beállhatnak az AUR és az S. O. S. zászlai alá, és akkor könnyen ötven százalék fölé emelkedhet a honvédők aránya a parlamentben. Esetleg még az RMDSZ-t is bevennék a kormányba, hogy többségük legyen a törvényhozásban. (Ha mi nem megyünk el szavazni és az RMDSZ nem jut be, akkor egy szavunk sem lehet!) A PSD-s Ciolacu és a PNL teljes vezetősége lemondott, így jöhetnek az újak, a költő szavaival: új időknek új dalaival, akik majd elhúzzák a nótánkat. Bár inkább úgy tűnik, hogy Georgescu a régi szép időket szeretné visszahozni, mert szerinte a zsidóirtó kormányzó, Antonescu és a Vasgárda (Szent Mihály Arkangyal Légió) vezére, a fasiszta Corneliu Zelea Codreanu igazi hős volt.
Georgescu állítólag a TikTokon toborozta választóit, és ugyancsak érdekes eszméket hangoztat, melyeket az emberek nálunkfelé igencsak szeretnek hallani, például mindenféle összeesküvés-elméleteket. Azt, hogy az 5G-s mobilszolgáltatás veszélyes az emberi életre, vagy hogy az élelmiszerekben levő nanotechnológia (amely a molekulák és atomok szintjén nyúl bele az anyag szerkezetébe) számítógépekké változtatja az embereket. (Ez ugyebár olyasmi, amit sokak szerint a védőoltásokkal beadtak az embereknek.) Szerinte nem is volt covid, senki nem látta még a vírust, és „az egyetlen igazi tudomány Jézus Krisztus”. „Bízom az immunrendszeremben, mert feltétlen megbízom annak alkotójában, Istenben” – mondta. Ezek után nem csoda, hogy az ortodox pópák arra szólítják fel híveiket, hogy rá és csakis rá szavazzanak.
Fotó: Facebook / Călin Georgescu