A nyáron szervezett csoportos véradás, az őszi közös Bodoki-havas-túra után e héten az egészséges táplálkozásról szóló előadással zárul a Kovászna Megyei Vöröskeresztnek az egészséges életmód népszerűsítését célzó programja, amelynek megvalósítását Sepsiszentgyörgy önkormányzata támogatta. A programzáró eseményen Zsidó Szabolcs dietetikus, táplálkozási szakértő tart ismertetőt csütörtökön 17 órától a Vöröskereszt sepsiszentgyörgyi székházában, az eseményre várnak minden érdeklődőt.
Egy civil szervezet életében fontos, hogy a munkatársak jól ismerjék egymást, egyetértsenek a közös célok megvalósításának módjában, és amikor szükség van, lehessen számítani rájuk – ez a vöröskeresztes önkéntesség legfontosabb alapelve. Erre alapozva pályázott a Kovászna Megyei Vöröskereszt a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnál egy olyan programra, amelynek kettős hasznát látják: felhívják a figyelmet az egészséges életmódra, és erősítik a szervezet alkalmazottai és önkéntesei közötti személyes kapcsolatot, hisz egy a céljuk, és ezek eléréséért közösen tesznek – tájékoztatta lapunkat Opra Szende, a Kovászna Megyei Vöröskereszt többnyire diákokból álló önkénteseinek irányítója.
Szervezésükben júniusban tízen jelentkeztek véradásra, a Bodoki-havas-túra nem csak kirándulásként volt élmény, hanem a résztvevőket beavatták a Bodoki-hegytömb kincseinek, vármaradványainak történetébe is, de a túrázások alkalmával lehetséges sérülések ellátásáról is tájékoztatták a hegymászókat, a csütörtöki táplálkozási ismertetőt pedig mindenkinek szánják, aki egészségesen kíván élni.
Opra Szende lapunknak elmondta, a helyi önkormányzatnál elnyert 5000 lejes pályázati összegből két Heimlich-mellényt is tudtak vásárolni, ez az eszköz elengedhetetlen az elsősegély-oktatáshoz, segítségével tudják bemutatni a légútban fennakadt idegen test eltávolításának módozatát, az úgynevezett Heimlich-fogást.
Ha az önkéntesek azt látják, hogy a Vöröskereszt alkalmazottai elhivatottak az egészséges életmód népszerűsítésében, és a segélynyújtás számukra fontos az élet minden területén, akkor ennek kétszeres haszna van: segítőket nyer a szervezet, és a fiatalokból álló önkéntes csapat tagjai továbbadhatják ebbéli tudásukat, tapasztalatukat azoknak a közösségeknek, ahol tanulnak, tevékenykednek – fogalmazott Opra Szende.