A Kovászna megyei rendőrség lezárta a tavaly októberben elkezdett, január elejéig tartó, a pirotechnikai eszközök használatát ellenőrző tevékenységét – közölte az intézmény tegnap.
Ez idő alatt 420 ellenőrzést végeztek, 8 házkutatást tartottak és 28 szabálysértőt azonosítottak. Közben 13 bűnügyi vizsgálati iratcsomót nyitottak, ezekben 11 törvénysértő érintett. Lefoglaltak 165 kiló pirotechnikai eszközt 44 450 lej értékben, és 20 bírságot róttak ki 11 500 lej összértékben. A rendőrök nemcsak bírságoltak, hanem 69 bűnmegelőző tájékoztatót tartottak iskolásoknak és felnőtteknek egyaránt. Ezeken felhívták a figyelmet a jogi kötelezettségekre, a pirotechnikai termékek használatának feltételeire és kockázataira. (sz.)
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.