Férfi kézilabda, világbajnokságHárom pontot visznek a magyarok a középdöntőbe

2025. január 21., kedd, Sport

A magyar férfi kézilabda-válogatott vasárnap 36–32-re győzött Hollandia ellen a világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, így három pontot visz magával a középdöntőbe. A magyar csapat szerdán döntetlent játszott Észak-Macedóniával, pénteken pedig Guinea felett diadalmaskodott, ezzel biztosította továbbjutását. Chema Rodríguez együttese ma 22 órától az Európa-bajnok Franciaországgal, csütörtökön 21.30-tól Ausztriával, szombaton 19 órától Katarral találkozik.

  • Mikler Roland. Fotó: Magyar Kézilabda-szövetség
    Mikler Roland. Fotó: Magyar Kézilabda-szövetség

Az első öt és fél percben három magyar játékost állítottak ki, ezt kihasználva két góllal ellépett az ellenfél. Támadásban jöttek a tévedések, védekezésben pedig nem mindig volt hatékony a visszarendeződés, ám utóbbit csakhamar orvosolta a magyar válogatott, ezáltal a 16. percben sikerült egyenlítenie (9–9). A sok hiba ellenére a 19. percben első alkalommal vezetett az egyre jobban védekező magyar csapat (11–10), majd Bóka Ben­degúz és Lékai Máté vezérletével elléptek hárommal. Ezt követően szinte teljesen kiegyenlítődött a játék, bár a szünetben Chema Rodríguez legénysége előnyben volt (19–17). A második felvonás első másfél percében két kiállítással sújtották a magyarokat, akik azonban két gólt lőttek kettős emberhátrányban. Mikler Roland érkezett Palasics Kristóf helyére, majd a magyar alakulat első alkalommal vezetett négy találattal. Rutger ten Velde találataival vissza­zárkóztak a hollandok, Palasics visszatért a kapuba, a különbség pedig kettő és négy gól között ingadozott. Népes és hangos szurkolótábor biztatta kitartóan a magyar együttest, viszont a nyitott, zavaró védekezésre váltó hollandok kihasználták, hogy létszámegyenlőségnél egy alkalommal hálóőr nélkül támadott a riválisuk. Már három perc sem volt hátra, amikor holland vezetésnél (33–32) Sipos Adrián szokatlan módon támadásban a kiállítás sorsára jutott, ám a hajrá remekül sikerült a magyar válogatottnak, amely háromgólos sorozattal zárta a mérkőzést.

Eredmények, D-csoport: Hollandia–Guinea 40–23, Magyarország–Észak-Macedónia 27–27, Hollandia–Észak-Macedónia 37–32, Guinea–Magyarország 18–35, Észak-Macedónia–Guinea 29–20, Magyarország–Hollandia 36–32. A végeredmény: 1. Magyarország 5 pont, 2. Hollandia 4, 3. Észak-Macedónia 3, 4. Guinea 0.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint a Sepsi OSK bejut a felsőházi rájátszásba?







eredmények
szavazatok száma 437
szavazógép
2025-01-21: Sport - :

Rareș Hinti és Szabó Aliz is dobogóra állhatott (Alpesi sí)

Mozgalmas és eredményes időszakot tudhatnak maguk mögött a sepsiszentgyörgyi Sport-All Sport Club sízői, akik múlt héten Hargita megyében tették próbára magukat. A Román Kupa első fordulójában Rareș Hinti a korosztályában mindenkit maga mögé utasított, Szabó Aliz pedig a harmadik helyen végzett.
2025-01-22: Képzőművészet - :

Synopsis 2. – Ünnepi helyzetkép az EMŰK gyűjteményeiről és tevékenységéről (A magyar kultúra napja)

Tavaly december 13-án került sor Sepsiszentgyörgyön az Erdélyi Művészeti Központ (EMŰK) ünnepi gyűjteményes tárlatának megnyitójára, amelyet abból az alkalomból rendeztünk meg, hogy tíz éve, 2014 őszén nyílt meg az EMŰK székháza a városközpontban, az Olt utca 2. szám alatti egykori telefonpalota átalakított földszinti és harmadik emeleti tereiben.