Tegnap késő délután Anamaria Gavrilă, a Fiatal Emberek Pártjának (POT) elnöke bejelentette, visszalép az elnökválasztási versenyből, hogy a szuverenisták egyetlen jelöltet indíthassanak, így nagyobb esélyt adva neki a májusi elnökválasztáson.
„Kedves románok, olyan döntést kellett hoznunk, amely minden erőt megad egyikünknek, hogy megnyerjük ezt a harcot az alkotmányos rend és az igazságosság helyreállításáért Romániában. Már az elején elmondtam, hogy ez nem a személyes egóról, nem rólam és nem George Simionról szól, hanem Romániáról és arról, hogy Călin Georgescu mellett folytassuk a demokráciáért folytatott harcot” – írta Facebook bejegyzésében, illetve mondta el később egy George Simionnal közös videóban. Gavrilă visszalépését követően 11-en maradtak versenyben az államelnöki választáson.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.