Kommandói tanácskozás a kisvasútról — Bodor János

2009. március 3., kedd, Közélet

A Sikló Egyesület részéről Papucs András videokivetítőn bemutatta a kisvasút múltját és jelenét, ugyanakkor tájékoztatott az utóbbi évek tevékenységéről, mellyel igyekeztek megmenteni azt, ami megmaradt az ipari létesítményből.

Az erdészet kommandói vadászkastélyában a kisvasút és a Sikló helyzetéről, illetve a kisajátítási perről tartottak megbeszélést RMDSZ-es parlamenti képviselők jelenlétében a megyei tanács alelnökei és képviselői.

A megyei tanács kisajátítási eljárást indított az ügyben, de nehézségekbe ütköznek, mivel a kisvasút tulajdonosa, a brassói Brafor fakitermelő részvénytársaság felszámolás alatt áll. Az is bonyolítja a helyzetet, hogy a Brafor felszámolásával megbízott cég a kommandói gyár egy részét eladta az Alabastru cégnek. Így az utóbbi tulajdonába került a kisvasút egy része, ami szintén szerepel a kisajátítási tervben. A kisajátítás ügyé­ben a megyei tanács perben áll mind a Brafor Rt.-vel, mind az Alabastru céggel. Papucs András érdeklődésünkre elmondta: a kisvasút megmentésére nem elég a pert megnyerni, 5,5 millió lejre is szükség lenne, ugyanis kártérítést kell fizetni a jelenlegi tulajdonosoknak. A tanácskozás csak tájékoztató jellegű volt, így a jelen levő megyeitanács-tagok tájékozódtak, de semmiről nem döntöttek.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 759
szavazógép
2009-03-03: Belföld - x:

Belföldi hírek — Farcádi Botond

Árulással gyanúsított altiszt
Árulás gyanújával tartóztatták le Floricel Achimot, a védelmi minisztérium berkeiben szolgálatot teljesítő altisztet. A szervezettbűnözés- és terrorizmusellenes ügyosztály nyomozói államtitkok kiadásával vádolják az altisztet. Ugyancsak előzetes letartóztatásba került Zikolov Marinov bolgár állampolgár, akit kémkedéssel vádolnak.
2009-03-03: Közélet - x:

Idén tető alá kerül a műjégpálya (Kézdivásárhely) — Iochom István

A műjégpályánál helyi munkaerővel folytatják a három évvel ezelőtt megkezdett munkálatokat, a mellékhelyiségek kialakításán dolgoznak. Idén a befödés is elkezdődik, és a tervek szerint ez év végére a műjégpálya már tető alá kerül.