Köszönetet mondtak négy frissen nyugalmazott főorvosnak a Kovászna Megyei Tanács csütörtöki ülésén, napirend előtt.
Tamás Sándor tanácselnök megköszönte dr. Antal Álmos szülész-nőgyógyász, dr. Dósa Réka Anikó bőrgyógyász, dr. Albert-Nagy Éva és dr. Deme Judit fül-orr-gégész főorvosoknak a szakszerű, hasznos tevékenységét, majd András-Nagy Róbert, a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház menedzserének társaságában köszönő oklevelet és virágcsokrot adott át a két jelen lévő főorvosnak.
Deme Judit meghatódottan mondta, nagy megtiszteltetés számára, hogy itt lehet. Egy életen át úgy végezte a munkáját, hogy nem azt érezte, hogy dolgozni megy. Ha még egyszer kellene választania, ugyanazt a hivatást választaná, és ezt Sepsiszentgyörgyön végezné – tette hozzá.
Antal Álmos – aki korábban tagja volt a megyei közgyűlésnek – megköszönte a sorsnak, a Jóistennek és felkészültségének, hogy negyven év alatt több mint tízezer szülést vezetett le anyahalál nélkül, amihez, mint fogalmazott, a tudáson kívül isteni segítség is szükséges. Kiemelte a megfelelő oktatás fontosságát: ha a fajanszot rosszul rakják, azt le lehet verni, ki lehet cserélni, de ha egy ifjú nem azt kapja meg az oktatásban, ami szükséges, a hiányt nem nagyon lehet kiigazítani – mondta. Az orvosi munkáról elmondta, nagyon fontos, hogy empátiával, kitartással, tudással és nagy felelősséggel végezzék. Hozzátette, az emberséget és tapasztalatot nem lehet pótolni, a mesterséges intelligencia nem helyettesítheti az orvostudományt.