Hozzávalók: 1 kg szarvascomb, 20 dkg rókagomba, 1 közepes hagyma, 1 evőkanál zsír, 10 dkg paradicsompaszta (sűrített paradicsom), 2 dl száraz vörösbor, 5 dkg liszt, só, bors.
Elkészítése. A szarvascombot felszeleteljük, kipotyoljuk, sózzuk, borsozzuk, majd felhasználásig félretesszük. Egy lábosban megolvasztjuk a zsírt, majd a hússzeleteket előbb lisztbe mártjuk, utána a zsíron fehéredésig pirítjuk – a megsült hússzeleteket egy tányérra szedjük. A lábosban maradt zsíron megdinszteljük a kockára vágott hagymát, hozzáadjuk a rókagombát, sózzuk, borsozzuk, beletesszük a paradicsompasztát, ráöntjük a bort, a tetejére visszarakjuk a megpirított hússzeleteket, majd lassú tűzön, lefödve addig pároljuk, amíg a hús megpuhul. Az ínyenc gombás szeletet nokedlivel tálaljuk, savanyúságot adhatunk mellé.
Rókagomba helyett más erdei vagy termesztett gombával is elkészíthető – jelezte a recept szerzője.
Elkészítési idő: 1,5 óra
Mennyiség: 6 személy
Megjelent a 100 alcsíki és kászoni recept – több mint 100 alcsíki és kászoni háziasszony című kötetben; Tortoma Kiadó. A kötet megrendelhető a www.tortoma.ro oldalon, megvásárolható könyvesboltokban és a Háromszék lapárudáiban.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.