Fokozott ellenőrzésSzekereket foglaltak le

2025. július 4., péntek, Közélet

Két, a városban engedély nélkül közlekedő szekeret foglaltak le a június utolsó napjaiban végzett közúti ellenőrzéseik során a sepsiszentgyörgyi helyi rendőrség egységei. A hatóság közlése szerint a jobb időjárás beköszöntével a szekerek is gyakoribbak lettek a közutakon, lakossági bejelentés is érkezett a megszaporodott lovas járművekről, ezért gyakoribbá tették az ellenőrzéseket.

  • Fotó: Helyi Rendőrség
    Fotó: Helyi Rendőrség

Az önkormányzat alárendeltségébe tartozó közrendészeti hatóság közlése szerint az egyik szekér lefoglalásakor a csendőrség beavatkozására is szükség volt, mivel a jármű tulajdonosa nem akart kötélnek állni, de végül sikerült megoldani a helyzetet, és az illető a kötőféken vezetett lovával távozott a helyszínről. A két lefoglalt szekér a városi kertészethez került. Az egyik járművet vissza is váltotta a tulajdonosa. Ez nem kevés pénzbe kerül, az elszállítási díj 1500 lej, a bírság 100 és 300 lej közötti, míg a napi tárolásért a kertészet 300 lejt számol. Ezeket mind ki kell fizetnie annak, aki vissza szeretné kapni a járművet. A helyi rendőrség jelezte, hogy az ellen­őrzésekkel továbbra is az a céljuk, hogy az engedély nélkül közlekedő szekerek eltűnjenek a város utcáiról. Lakossági bejelentések is érkeznek a tilosban közlekedő szekerekről, ami nagyban segíti a munkájukat, ám előfordul, hogy mielőtt intézkedni tudnak, a jármű és tulajdonosa sürgősen távozik a helyszínről, és nem tudnak eljárni ellenük. 

A hatóság továbbá közölte, hogy a csellengő gazdátlan lovak szintén gondot jelentenek Sepsiszentgyörgyön, arra kérik a lakosságot, hogy jelentsék, ha ilyen állatokat látnak, hogy minél gyorsabban be tudjanak avatkozni. Az elszabadult lovakat a hatóság visszaszolgáltatja a tulajdonosoknak, viszont bírságot is kap az illető.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 739
szavazógép
2025-07-04: Közélet - Bartos Lóránt:

Aszfaltozások a Kézdivásárhelyhez tartozó falvakban

A kézdivásárhelyi önkormányzat több, a céhes városhoz tartozó településen aszfaltoz utcákat. Ezzel Bokor Tibor polgármester azt a választási ígéretét teljesíti, hogy minden évben korszerűsítenek egy-egy vidéki utcát.
2025-07-04: Közélet - :

Korlátozták a fűtéstámogatást (Sepsiszentgyörgy)

Meghatározatlan időszakról öt évre korlátozta Sepsiszentgyörgy önkormányzata az állami alapokból épült, illetve szociális lakásokban élőknek nyújtott fűtéstámogatást.