Középületek felújítását kezdik

2025. július 10., csütörtök, Közélet

Benedek-Huszár János polgármester Barót képviselő-testületének legutóbbi ülésén arról számolt be, hogy sikeresen befejezték a 12B tömbház felújítását az Országos Helyreállítási Program (PNRR) által biztosított pénzből. A megyében ez az első ilyen jellegű beruházás, amely megvalósult – jelentette ki.

  • A hőszigetelt tömbház. Fotó: Facebook / Benekek-Huszár János
    A hőszigetelt tömbház. Fotó: Facebook / Benekek-Huszár János

A városvezető szerint az utóbbi öt hónap nem volt könnyű a tömbházban élő harminckét családnak, hiszen nemcsak kint dolgoztak, hanem nyílászárókat, fűtésrendszert, csöveket és radiátorokat is cseréltek, teraszokat építettek be, de végül mindenki elégedett volt. Pénzügyileg is jól haladnak, a számlákat kifizették, a kivitelező is megkapta a pénzét, a polgármesteri hivatal nyolcvan százalékban elszámolt, s azt már vissza is kapta a minisztériumtól. Bár hivatalosan csak a teljes elszámolás után tudja kijelenteni, de már most megelőlegezi, olyan beruházáson vannak túl, ami „sem a városnak, sem a lakónak egyetlenegy lejébe se kerül” – mondta a polgármester.

Szintén PNRR-s pénzből újítják fel a polgármesteri hivatal épületét – az 1,52 millió lejes kiadás 94 százalékát fedezi a program. A kivitelező átvette már a terepet, s azt ígérte, októberre el is készül a munkával. Ennek során megoldják a padlás födémszigetelését, a falak külső szigetelését, a lábazati szigetelést, fogyatékosok számára feljárót építenek, a mosdót úgy alakítják át, hogy a fogyatékkal élők is megközelíthessék és használhassák. 

A héten adják át a kórház egyik részét az építőknek, hogy elkezdhessék a felújítást. A járóbeteg-rendelő, valamint az emelet (belgyógyászat) felújítására kiírt licitet a ZöldÚt Kft. nyerte el, s vállalása szerint márciusra el is készül azzal. Ott is megoldják a padlás födémszigetelését, nyílászárókat cserélnek, megújítják az álmennyezetet, a padlót, teljes cserén esik át a villany-, a hideg- és melegvíz-, valamint a fűtéshálózat. Benedek-Huszár János szerint a beruházás olyan jelentős, hogy az főjavításnak is beillik.

Bogyor Máté Dalma (RMDSZ) arra kérdezett rá, a kivitelezés hatással lesz-e a hivatalban és a kórházban folyó munkára, azaz adott időszakra ki kell-e költözniük.

A városvezető válaszában úgy fogalmazott, a munkálatok a polgármesteri hivatalban nem okoznak jelentős fennakadást, egyedül a mosdó modernizálása lesz zavaró. A szomszédos telken a volt kantin, jelenleg iskolaépület mosdóját nyitják meg az alkalmazottaknak és a hivatalt felkeresőknek. 

A kórházépületnél viszont sokkal bonyolultabb a helyzet. Többször került már sor megbeszélésre az illetékesekkel, bejárták az egész épületet, és megállapították, mit milyen sorrendben kell elvégezni. A belgyógyászaton csökkentik a létszámot és időszakosan valószínűleg a gyermek­osztályra költöztetik – mondotta Benedek-Huszár János.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint feljut-e a mostani idényben a SuperLigába a Sepsi OSK?









eredmények
szavazatok száma 739
szavazógép
2025-07-10: Közélet - Fekete Réka:

A legsikeresebb érettségizők

Egyenlő eredménnyel, 9,76-os általánossal érettségizett idén Szabó Adrienn, a sepsiszentgyörgyi Református Kollégium, valamint Nagy Attila, a Székely Mikó Kollégium idei végzőse. A háromszéki magyar érettségizők közül a legjobb eredményt elérő két fiatalt a középiskolai évekről és terveikről kérdeztük.
2025-07-10: Közélet - Bartos Lóránt:

Fákat csavart ki, autót rongált meg a vihar

Heves vihar csapott le Kézdivásárhelyre tegnap délután két óra körül: úgy tűnt, hogy az erős szél és a vele járó, jéggel vegyített felhőszakadás Torja irányából közelített a céhes város felé. A városban több fa is kidőlt, jobb esetben méretes ágak szakadtak le.