Meghívás a Béketanácsba

2026. február 9., hétfő, Belföld

Románia üdvözli az Egyesült Államok béketörekvéseit és egyeztetéseket folytat Washingtonnal a Béketanács ülésén való részvételről – közölte tegnap Facebook-oldalán Nicuşor Dan államfő.

  • Fotó: Facebook / Nicușor Dan
    Fotó: Facebook / Nicușor Dan

Az elnök bejegyzésében közölte, hogy Románia meghívást kapott a Donald Trump amerikai elnök által alapított Béketanács február 19-i ülésére, és konzultációt kezdeményezett Washingtonnal annak tisztázására, hogy a testület chartájának egyes előírásai felülvizsgálhatók-e vagy értelmezhetők-e úgy, hogy teljes mértékben összeegyeztethetők legyenek a román állam jelenlegi nemzetközi kötelezettségeivel.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket!

Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.

Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.

Szavazás
Mi a véleménye a Bolojan-kormány megbuktatásáról?







eredmények
szavazatok száma 149
szavazógép
2026-02-09: Belföld - :

Nem történt szabálytalanság (Igazságügyi Felügyelet)

Az Igazságügyi Felügyelet szerint nem történt szabálytalanság a bukaresti ítélőtáblán, az egyes nagy horderejű ügyek elévülése csak „időbeli egybeesés”, nem beavatkozások következménye. Az intézmény a Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességeket vizsgálta ki.
2026-02-09: Belföld - :

Savonea bírálta a kormányfőt

A legfelsőbb bíróság elnöke bírálta Ilie Bolojant, amiért a miniszterelnök levélben figyelmeztette az alkotmánybíróságot, hogy az európai források egy részének elvesztését kockáztatja az ország, ha a testület halogatja a döntést a bírák és ügyészek különnyugdíjáról.