Február 9. és 13. között, az Iskola másként héten tartják a kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképzőben a Bod Péter Napokat. A tanoda vezetősége a pedagógusokkal és a diákszövetséggel – a tanulók kívánságait figyelembe véve – négy nagy téma – Bod Péter Napok, Jókai 200, farsangi szokások és szerelem – köré szervezte meg a hetet. Az eseményt Gál Zsuzsanna igazgató nyitotta meg, majd Barothi Borbála, a diákszövetség elnöke szólt az egybegyűltekhez.
Első nap, hétfőn az iskola névadója 314. születési évfordulójára Bod Pétert idéző műsorral emlékeztek. Bod Péter alakját Önéletírása, Szent Hilarius és a Magyar Athenas című műve, valamint a Szinnyei József által írt életrajz alapján idézték fel, arra keresve a választ, hogy miben lehet ma mindannyiunk példaképe. Rendhagyó módon a műsorban azok szerepeltek, akik Bod Péter nyomdokain járva elindultak a tudományos kutatás útján, az elmúlt években részt vettek a tudományos diákkonferenciákon. A műsort Deák Magdolna magyar szakos tanár állította össze. Ezt követően Fejér Ákos Bence végzős diák szólóéneke következett. Felkészítő tanára Gligor Zoltán zenetanár. Az ünnepség koszorúzással és a magyar himnusz eléneklésével folytatódott. A névadó mellszobránál Gál Zsuzsanna igazgató helyezte el a kegyelet koszorúját.
Ezzel párhuzamosan a Jókai-emlékév tiszteletére a nagy író alakját idézték fel, A cigánybáró című regényére fókuszálva. Előadást tartott Ferencz Áron. A Vackor Napközi Otthonban a farsangi ünnepkör bemutatására került sor vetített képes előadás keretében. Ugyanott zörgő, zajkeltő hangszereket készítettek természetes anyagokból (dió, ágak, kupakok), és farsangi csujogatókat, névcsúfolókat tanultak. Tegnap az iskola kézművesműhelyében hagyományos farsangi álarcokat készítettek nemezből, illetve ujjbegyfestéssel, ecsettel, vágással és ragasztással. Az előadások fő témája Jókai volt. Ezeken kívül péntekig sok érdekes rendhagyó órára, beszélgetésre, könyvbemutatóra, ügyességi és csapatjátékra, farsangi jelmez- és díszletkészítésre, zenehallgatásra, érettségi feladatok megoldására, farsangi előadásra stb. várják a tanulókat.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.