Ha tavaly alig volt olyan háromszéki ifjúsági szervezet, amely pályázott volna rendezvények támogatására az Európai Unió által finanszírozott, Fiatalok lendületben (Youth in action) programjában, mostanra javult a helyzet.
A legutóbbi kiíráson ugyanis két magyar szervezetnek ítéltek jelentős pénzügyi támogatást, mindkettő háromszéki. A Szentgyörgyi Ifjúsági Klub például 14 900 eurót nyert egy nemzetközi képzés lebonyolítására, amelyre hét országból — Málta, Portugália, Olaszország, Magyarország, Törökország, Bulgária és Románia — várnak résztvevőket. A Youth in action programban az Európai Unió főként cserekirándulásokat, egymás kultúrájának megismerését célzó rendezvényeket támogat. Így a SZIK által szervezett képzés témája is a kulturális sokszínűség, az unió tagállamai kultúrájának kölcsönös megismerése lesz — mondta Kelemen Éva elnök. Hasonló csereprogramra nyert közel tízezer eurós támogatást az Erdélyi Magyar Ifjak is — tudtuk meg Nemes Elődtől, az EMI háromszéki szervezetének vezetőjétől. A sikerhez a felkészülés is fontos: a bonyolult pályázati rendszerről legutóbb a Háromszéki Ifjúsági Tanács kezdeményezett egész hétvégés pályázatíró-kalákát, amelyre háromszéki szervezetek mellett érkeztek Hargita és Brassó megyei résztvevők is.
Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Havi támogatás (előfizetés): a megadott összeget havonta automatikusan levonjuk a kártyádról (minimum 5 RON/hó). Bármikor lemondható, a kezeléshez e-mailben küldünk egy egyszer használható kezelő linket.